საგრანტო კონკურსის მიზანია კავკასიის უნივერსიტეტის აკადემიურ პერსონალს მისცეს შესაძლებლობა, რომ განახორციელოს ფუნდამენტური, გამოყენებითი და სწავლა-სწავლების საქმიანობის განვითარებასთან დაკავშირებული კვლევები. გარდა ამისა, აღნიშნულმა კონკურსმა ხელი უნდა შეუწყოს საუკეთესო სამაგისტრო/სადოქოტორო საფეხურის სტუდენტების ჩართულობას სამეცნიერო საქმიანობაში.
საპროექტი განაცხადის ტიპი:
ინდივიდუალური/ჯგუფური
კვლევითი საქმიანობისთვის შიდა საუნივერსიტეტო დაფინანსების მოპოვება შეუძლია დაფინანსების მაძიებელ პირს, რომელიც შეიძლება იყოს ინდივიდუალური მკვლევარი ან მკვლევართა ჯგუფი. ამასთან, დაფინანსების მაძიებელი ინდივიდუალური პირი უნდა იყოს კავკასიის უნივერსიტეტთან აფილირებული აკადემიური პერსონალი, რომელთანაც გაფორმებული არის კავკასიის უნივერსიტეტის შრომითი ხელშეკრულებების კლასიფიკაციით ნებისმიერი A ტიპის ხელშეკრულება. შიდა საუნივერსიტეტო დაფინანსების ფარგლებში თითოეულ კვლევით პროექტზე მოსათხოვნი მაქსიმალური თანხა შეადგენს 25,000 ლარს.
საგრანტო კონკურსის გამოცხადება და ვადები:
- შიდა საუნივერსიტეტო დაფინანსებაზე კვლევითი პროექტების თაობაზე განაცხადების შემოტანა შესაძლებელია ელექტრონული ფორმით 2026 წლის 31 იანვრის 18:00 საათამდე.
- დაფინანსების მაძიებელმა პირებმა საპროექტო განაცხადი თანდართულ დოკუმენტებთან ერთად (დანართი 2, დანართი 3) უნდა გამოგზავნონ შემდეგ ელექტრონულ ფოსტაზე: research@cu.edu.ge
დამატებითი ინფორმაციისთვის გთხოვთ მიმართოთ კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტს მეილზე research@cu.edu.ge

Objectives of the Call:
The grant competition aims to provide Caucasus University academic personnel with the opportunity to conduct fundamental, applied, and teaching-learning development-related research. Additionally, this competition should promote the engagement of the best Master's/Doctoral level students in scientific activities.
Individual/Group
Major Terms and Conditions:
Internal university research funding can be obtained by a funding seeker who can be either an individual researcher or a group of researchers. Furthermore, the individual funding seeker must be academic personnel affiliated with Caucasus University, who has any type A contract according to Caucasus University employment contract classification.
The maximum amount that can be requested for each research project under internal university funding is 25,000 GEL.
Grant Call Announcement and Deadlines:
- Applications for research projects for internal university funding can be submitted electronically until 18:00, January 31, 2026.
- Funding seekers must send the project application along with the attached documents (Appendix 2, Appendix 3) to the following email address: research@cu.edu.ge;