8-12 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურის სტუდიის ხელმძღვანელი, ლუკა ქობალია, ევროკავშირისა და Black Sea Basin CBC-ის მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო კონფერენციის: ,,ახალი საინვესტიციო შესაძლებლობების შექმნა კულტურული მნიშვნელობის ადგილებში" - ფარგლებში, რუმინეთში იმყოფებოდა.
კონფერენციაზე ლუკამ წარადგინა ნაშრომი: ,,მდგრადი განვითარებისა და კულტურული მემკვიდრეობის სინთეზი, წყალტუბოს ბალნეოლოგიური კურორტის მაგალითზე", რომელიც წარმოადგენს კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურის პროგრამის 2021 წლის საბაკალავრო კვლევის შედეგს.

International conference: "Creating new investment opportunities in places of cultural importance"
On June 8-12, the head of the architecture studio of Caucasus University, Luka Kobalia, was in Romania within the framework of the international conference: "Creation of new investment opportunities in places of cultural importance" organized by the European Union and Black Sea Basin CBC.
At the conference, Luka presented the paper: "Synthesis of Sustainable Development and Cultural Heritage, on the Example of the Tskaltubo Balneological Resort", which is the result of the 2021 bachelor’s degree research of the Caucasus University architecture program.