გრენობლის მენეჯმენტის სკოლისა (GEM) და კავკასიის ბიზნესის სკოლის (CSB) ერთობლივი MBA პროგრამა Financial Times-ის მსოფლიოს უნივერსიტეტების რეიტინგში
17 ოქტომბერი 2017
Financial Times-მა მსოფლიოს Executive MBA პროგრამების 2017 წლის რეიტინგი გამოაქვეყნა. მონაცემების მიხედვით, გრენობლის მენეჯმენტის სკოლისა (GEM) და კავკასიის ბიზნესის სკოლის (CSB) ერთობლივი MBA პროგრამა მსოფლიოს Executive MBA პროგრამებს შორის 54-ე ადგილს იკავებს. სხვა ქართული უნივერსიტეტების მიერ განხორციელებული არცერთი პროგრამა, სამწუხაროდ, Financial Time-ის რეიტინგში არ ხვდება.
შარშანდელთან შედარებით კავკასიის ბიზნესის სკოლის ამ პროგრამამ, Financial Times-ის რეიტინგში 13 ადგილით წინ გადაინაცვლა.
გრენობლის მენეჯმენტის სკოლის (GEM) თბილისის კამპუსი, კავკასიის ბიზნესის სკოლის ბაზაზე ურთიერთანამშრომლობის კონტრაქტით 2005 წელს დაარსდა. უკვე 12 წელია კავკასიის ბიზნესის სკოლა ორმაგი ხარისხის MBA პროგრამას ახორციელებს, რომლის წარმატებით დასრულების შემდეგ, სტუდენტს გრენობლის მენეჯმენტის სკოლისა და კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების მაგისტრის ხარისხი ენიჭება.
ყოველ წელს პროგრამაზე დგება ერთი ჯგუფი, სადაც მიღება შესაბამისი კრიტერიუმების მიხედვით ხორციელდება (სამუშაო გამოცდილება, დასაქმების ადგილი და პოზიცია, ინგლისურის ცოდნის დონე, პროგრამაზე ჩაბარების მოტივაცია და ა.შ.). მომავალი ჯგუფი სწავლას იწყებს 2018 წლის აპრილში, ხოლო აპლიკაციების მიღება შესაძლებელია 23 მარტამდე. ამ დროისთვის პროგრამა უკვე 10 მიღებას ითვლის. პროგრამის კურსდამთავრებულები იკავებენ მმართველი რგოლის თანამდებობებს როგორც კერძო, ასევე საჯარო სექტორში.
2018 წლიდან იგეგმება, სტუდენტების მიღება ერთობლივი ორმაგი ხარისხის საბაკალავრო პროგრამაზე საერთაშორისო მენეჯმენტში (ბიზნესში).

MBA Program of Grenoble Ecole de Management, Business School (GEM) and Caucasus School of Business (CSB) in the world university rankings from the Financial Times
17 October 2017
The Financial Times has published rankings of the world MBA programs of 2017, according to which the joint MBA program of Grenoble Ecole de Management, Business School and the Caucasus School of Business (CSB) was ranked 54 among the world’s top Executive MBA programs. Unfortunately, no other program at a Georgian university has found a place in the rankings from the Financial Times.
Compared with last year’s results, the program of Caucasus School of Business has moved 13 places up in the rankings.
Grenoble Ecole de Management, Business School (GEM) set up the Tbilisi campus on the basis of Caucasus School of Business in 2005, since then CSB has been successfully operating the Dual MBA program, which is a joint program of Grenoble Ecole de Management, Business School (GEM) and Caucasus School of Business (CSB). Upon successful completion of the program, the graduates are awarded a dual degree in Business Administration by Grenoble Ecole de Management, Business School (GEM) and Caucasus University.
Each year no more than one group is set up, in which only students meeting certain criteria (including: work experience, position, knowledge of the English language, motivation for enrolment, etc.) are enrolled. The next intake commences in April 2018; application submission is until March 23. So far the program--whose graduates take top positions in both the private and public sectors--has had 10 intakes.
From 2018, CSB is planning to start a new program with Grenoble Ecole de Management, Business School (GEM) in International Management (Business).