გამოქვეყნდა კავკასიის ბიზნესის სკოლის კვლევითი ცენტრის ახალი პუბლიკაცია -„რუსული უცხოური კაპიტალი და მისი გავლენა ქართული კომპანიების ESG მდგრადობაზე“.
ბიზნესის სკოლის სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა გაიმართა
27 იანვარს, კავკასიის ბიზნესის სკოლის სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა გაიმართა.
კავკასიის ბიზნესის სკოლის სამაგისტრო პროგრამების სტუდენტების ნაშრომების დაცვა
ბიზნესის სკოლის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტებმა კომისიის წინაშე წარმატებით დაიცვეს ნაშრომები, რომელიც ეხებოდა ბინზესისა და ეკონომიკის სხვადასხვა სფეროებს.
თენგიზ ვერულავას, რევაზ ჯორბენაძის და გიორგი კურტანიძის ნაშრომი რეფერირებად საერთაშორისო ჟურნალში გამოქვეყნდა
საერთაშორისო რეფერირებად ჟურნალში „ეკონომიკა და ბიზნესი“ გამოქვეყნდა კავკასიის უნივერსიტეტში განხორციელებული კვლევის „მსგავსი დიაგნოზით დაკავშირებული ჯგუფების (DRG) დაფინანსების მეთოდის შემოღება საქართველოში და მისი გავლენა სამედიცინო მომსახურების ეფექტიანობაზე“ შედეგები.
კავკასიის უნივერსიტეტი შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მაგისტრანტთა საგრანტო კონკურსის გამარჯვებულია
კავკასიის უნივერსიტეტის კვლევითმა პროექტმა „ჯანმრთელობის დაზღვევის სტიმულები დაავადებათა პრევენციის მიმართ – შესაძლებლობები და ბარიერები“ მოიპოვა დაფინანსება შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ გამოცხადებულ მაგისტრანტთა სასწავლო-კვლევითი პროექტების გრანტით დაფინანსების კონკურსში.
კავკასიის უნივერსიტეტი რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მაგისტრანტთა საგრანტო კონკურსის გამარჯვებულია
კავკასიის უნივერსიტეტის კვლევითმა პროექტმა „იშვიათი ნევროლოგიური დაავადებების რეაბილიტაციის სერვისებზე ხელმისაწვდომობის შეფასება საქართველოში“ მოიპოვა დაფინანსება შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ გამოცხადებულ მაგისტრანტთა სასწავლო-კვლევითი პროექტების გრანტების კონკურსში.
მდგრადი განვითარების მიზნები: „ცირკულარული ეკონომიკის როლი საქართველოს დეკარბონიზაციის სტრატეგიის იმპლემენტაციაში“
კავკასიის უნივერსიტეტმა, მესამე მისიის ფარგლებში, საინტერესო შეხვედრა მოეწყო, რომლის სტუმარიც სოციალური საწარმო „ტენეს“ დამფუძნებელი, სანდრო ლილუაშვილი იყო.
კავკასიის უნივერსიტეტი რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ახალგაზრდა მეცნიერთა საგრანტო კონკურსის გამარჯვებულია
კავკასიის უნივერსიტეტის კვლევითმა პროექტმა მოიპოვა დაფინანსება შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ გამოცხადებულ ახალგაზრდა მეცნიერთა კვლევების გრანტის კონკურსში.