18-19 სექტემბერს თბილისში "რეგიონული განვითარების ეროვნული კონფერენცია" გაიმართა.
კონფერენციაზე კავკასიის ეკონომიკის სკოლის კვლევითი ცენტრის, თსუ-ს და CIG-ის გამოყენებითი კვლევის შედეგების პრეზენტაცია CSE-ის დეკანმა, იოსებ ბერიკაშვილმა წარადგინა.
"იმერეთის, გურიისა და რაჭა-ლეჩხუმის კონკურენტული უპირატესობების კვლევა" ევროკავშირსა და კონსულტაციისა და ტრენინგის ცენტრი - CTC-ის შორის დადებული საგრანტო პროექტის ფარგლებში განხორციელდა.
ღონისძიება ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის: ,,რეგიონების მხარდაჭერა მდგრადი განვითარებისთვის“ (ARSD) ფარგლებში ჩატარდა.
კონფერენციას ესწრებოდნენ სხვადასხვა სამინისტროს, საქართველოს პარლამენტის, სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციების, საქართველოში მოქმედი ფონდებისა და უნივერსიტეტების წარმომადგენლები.

National Conference on Regional Development in Tbilisi
The results of applied research of the Research Center of Caucasus School of Economics, TSU and CIG were presented at the conference by Mr. Ioseb Berikashvili, the Dean of CSE.
‘Research of Competitive Advantage of Imereti, Guria and Ratcha-Letchkumi’ was carried out within the framework of a grant project between the EU and the CTC.
The event was held within the framework of the EU-funded project ‘Advancing Regions for Sustainable Development’ (ARSD).
The conference was attended by representatives of various ministries, the Parliament of Georgia, civil society organizations, foundations and universities operating in Georgia.