ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურთან
20 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტისა და საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, რომელსაც ხელი მოაწერეს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ და საქსატის დირექტორმა გოგიტა თოდრაძემ.
მემორანდუმის მიზანია, სტუდენტების დახმარება ხარისხიანი განათლების მიღებასა და თვითრეალიზაციაში, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტების მიერ  პროგრამის ფარგლებში მიღებული თეორიული ცოდნის პრაქტიკული განმტკიცება, გამოცდილების გაზიარება, სტუდენტებისათვის დარგობრივი კომპეტენციების განმტკიცება და შესაბამისი  უნარების განვითარება.
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის დირექტორმა, გოგიტა თოდრაძემ სტუდენტებთან შეხვედრა გამართა. სტუმარმა ჩაატარა საჯარო ლექცია თემაზე: „ოფიციალური სტატისტიკის სისტემის განვითარების ძირითადი მიმართულებები“.

On December 20, a Memorandum of Cooperation was signed between Caucasus University and National Statistics Office of Georgia, signed by Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University and Mr. Gogita Todradze, Director of Geostat.
The purpose of the Memorandum is to assist students in the achievement and self-realization of quality education, to strengthen the theoretical knowledge gained by the students of Caucasus University within the program, to gain experience, to strengthen students' field competences and to develop relevant skills.
Mr. Todradze, Director of National Statistics Office of Georgia held a meeting with students. The guest speaker delivered a public lecture on "Basic Directions of Official Statistics System Development".