3-5 ოქტომბერს, კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანმა, პროფესორმა ეკა აკობიამ მონაწილეობა მიიღო საჯარო მმართველობის (TICPA) მე-6 ტრანსილვანიურ საერთაშორისო კონფერენციაში, რომელიც ორგანიზებული იყო ბაბეშ-ბოლიაის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვისა და მენეჯმენტის დეპარტამენტის მიერ (კლუჟ ნაპოკა, რუმინეთი).
კონფერენციის მთავარი თემა იყო საზოგადოებასა და უნივერსიტეტს შორის ურთიერთობა, ადგილობრივი და რეგიონული ინოვაციების ხელშეწყობა უნივერსიტეტსა და საზოგადოებას შორის პარტნიორობის გზით. კონფერენციაში მონაწილეობდნენ პროფესორები და პრაქტიკოსები ევროპიდან, ჩრდილოეთ ამერიკიდან და აზიიდან.
ეკა აკობიამ მონაწილეობა მიიღო კონფერენციის გახსნაში საჯარო მმართველობის ინსტიტუტებისა და სკოლების ქსელის (NISPACEE) პრეზიდენტის რანგში. იგი ასევე თავმჯდომარეობდა ერთ-ერთ პანელს და წარადგინა კვლევითი ნაშრომი პანელის წინაშე.
კონფერენციის ფარგლებში CSG-ის დეკანს ჰქონდა ორმხრივი შეხვედრები მონაწილე უნივერსიტეტების კოლეგებთან სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივების შესახებ, ასევე, ინფორმაციის გაცვლა საჯარო მმართველობის სწავლების საუკეთესო პრაქტიკების თაობაზე.

On 3-5 October, Dean of Caucasus School of Governance, Prof. Eka Akobia participated in the 6th edition of the Transylvanian International Conference in Public Administration (TICPA) organized by the Department of Public Administration and Management at Babes-Bolyai University (Cluj-Napoca, Romania).
The overarching topic of the conference was the relationship between community and university, while also looking at how local and regional innovation can be fostered through partnerships between University and community. The conference brought together academics and practitioners from Europe, North America and Asia.
As part of the Conference Eka Akobia participated in the opening of the Conference in her capacity as the President of the Network of Institutes and Schools of Public Administration (NISPACEE). She chaired a panel as well as delivered a presentation of a research forthcoming research paper.
On the sidelines of the conference Dean of CSG had bilateral exchanges with colleagues from participating Universities about possible formats of future cooperation as well as exchanges on best practices in PA education.