10 თებერვალს, გაიმართა სახელმწიფო მართვის სკოლის საერთაშორისო ურთიერთობების სადოქტორო პროგრამის დოქტორანტის, ბესიკ ჯაჯანიძის სადისერტაციო ნაშრომის - ,,სტრატეგიული პარტნიორობიდან კრიზისამდე: ნატო-ს სამხრეთის ფლაგმანის, თურქეთისა და ამერიკის შეერთებული შტატების თანამშრომლობის მაგალითზე“ საჯარო დაცვა.
დისერტაციის სამეცნიერო ხელმძღვანელი, პროფესორი სერგი კაპანაძე.
დაცვაზე დოქტორანტმა წარადგინა სადისერტაციო ნაშრომი, რის შემდეგაც ნაშრომზე საკუთარი შეფასებები წარმოადგინეს რეცენზენტებმა, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორმა ზურაბ დავითაშვილმა და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორმა გიორგი გვალიამ. დისერტაციის თემასთან დაკავშირებით გაიმართა სამეცნიერო დისკუსია და დოქტორანტმა უპასუხა დასმულ შეკითხვებს.
სადისერტაციო კომისიის შეფასებით, ბესიკ ჯაჯანიძემ წარმატებით დაიცვა ნაშრომი და მიენიჭა საერთაშორისო ურთიერთობების დოქტორის ხარისხი.

On February 10, Caucasus School of Governance held the defense of Besik Jajanidze’s PHD thesis, International Relations PHD program at the Caucasus School of Governance. The PHD candidate presented his thesis on “From Strategic Partnership to Crisis: The Case of Turkey as NATO’s Southern Flagship and the USA”.
Academic supervisor, Professor Dr. Sergi Kapanadze.
- Emir Eteria - Professor, Chair of the doctoral defense commission;
- Giorgi Tskhadaia - Professor, Caucasus School of Governance;
- Nana Pirthkhelani - Associate Professor, Caucasus School of Governance;
- Giorgi Muchaidze - Associate Professor, Caucasus School of Governance;
- Pikria Asanishvili – Associate Professor, Tbilisi State University.
Doctoral candidate presented his thesis and answered the questions of the defense commission. Reviewers of the thesis Zurab Davitashvili, Professor of Tbilisi State University and Prof. Giorgi Gvalia of Ilia State University, presented their reviews of the thesis, which was followed up by answers from the candidate and then the academic discussion was opened to the presiding public.
According to the evaluation of the thesis defense commission, Besik Jajanidze successfully defended his thesis and was awarded a degree of PHD in International Relations.