27 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში, საჯარო მმართველობითა და დიპლომატიით დაინტერესებული აბიტურიენტებისთვის გაიმართა - სახელმწიფოს მართვის სიმულაციური თამაში „მართე სახელმწიფო“.
სპეციალური კომპიუტერული თამაშის გამოყენებით და აკადემიური პერსონალის დახმარებით აბიტურიენტებმა შეიმეცნეს პოლიტიკის კომპლექსური სამყარო და გაიგეს:
- რას ნიშნავს მართო სახელმწიფო? როგორია ეფექტური საჯარო მმართველობა?
- რა პოლიტიკური კაპიტალი და საბიუჯეტო რესურსი სჭირდება სასურველი პოლიტიკის გატარებას სხვადასხვა სფეროში?
- რა კავშირშია ერთმანეთთან ამომრჩეველი, ელექტორალური ჯგუფები, იდეოლოგიები, სამოქალაქო გაერთიანებები და საარჩევნო შედეგები?
- როგორ იწვევს პეპლის აფრენა სახელმწიფოს მართვის ერთ სფეროში, ქარიშხალს მეორეში?
- როგორ არის ურთიერთგადაჯაჭვული ერთმანეთში პოლიტიკა, ეკონომიკა, უსაფრთხოება, შიდა და საერთაშორისო პოლიტიკა?
საორიენტაციო შეხვედრას და სიმულაციას უძღვებოდნენ: სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანი, ეკა აკობია; საჯარო მმართველობისა და დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების პოლიტიკური ფილოსოფიისა და იდეოლოგიების ასოცირებული პროფესორი გიორგი ცხადაია და ეკონომიკის პროფესორი, ემირ ეთერია.

On February 27, Caucasus University hosted a state management simulation game titled "Manage the State" for prospective students interested in public administration and diplomacy.
Using a special computer game and with the help of academic staff, the prospective students got to know the complex world of politics and learned:
- What does it mean to manage the state? What is effective public administration?
- What political capital and budgetary resources are needed to pursue desired policies in different areas?
- What is the relationship between voters, electoral groups, ideologies, civil unions and election results?
- How does the flight of a butterfly in one area of government lead to a storm in another?
- How are politics, economics, security, domestic and international politics intertwined?
Orientation meeting and simulation were led by: Dean of the School of Governance, Eka Akobia; Giorgi Tskhadaia, associate professor of political philosophy and ideologies of public administration and diplomacy and international relations bachelor’s and master’s programs, and Emir Eteria, professor of economics.