წითელი ჯვრის წარმომადგენლობა საქართველოში და იუსტიციის სასწავლო ცენტრი მიმდინარე წლის დეკემბრის დასაწყისში ტრადიციულად აწყობენ შეჯიბრს საერთაშორისო ჰუმანიტარულ სამართალში. ორგანიზატორები მონაწილეებს შეჯიბრში მონაწილეობის მისაღებად 3 დღით წაიყვანენ ბაზალეთის ტბაზე.
3 კაციანმა გუნდმა 10 ოქტომბრამდე უნდა შეავსოს სააპლიკაციო ფორმა, რომელშიც მიუთითებს პირად მონაცემებს და პასუხი უნდა გასცეს აპლიკაციაში მოცემულ კაზუსს საერთაშორისო ჰუმანიტარული სამართლის ნორმების შესაბამისად (მაქსიმუმ 1 გვერდი).
შეჯიბრში მონაწილეობის მსურველები დაუკავშირდით კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ხელმძღვანელს, არჩილ ბორჯაძეს aborjadze@cu.edu.ge მობ.: 555114477

The Red Cross Representation in Georgia and the Justice Training Center traditionally hold a competition in international humanitarian law in early December this year. The organizers will take the participants to Lake Bazaleti for 3 days to take part in the competition.
A team of 3 people must complete the application form by October 10, indicating their personal data, and respond to the case given in the application in accordance with the norms of international humanitarian law (maximum 1 page).
Those wishing to participate in the competition should contact the head of the Scientific-Research Center of Caucasus University School of Law, Archil Borjadze aborjadze@cu.edu.ge Mob .: 555114477