29 ნოემბერს, კავკასიის სამართლის სკოლაში გაიმართა სამაგისტრო კოლეგიის სხდომა. კოლეგიამ განიხილა ორი მაგისტრანტის სამაგისტრო ნაშრომი.
კომისიის წინაშე სამაგისტრო ნაშორმის დასაცავად წარსდგნენ ია ნემსაძე და თამარ ბიბილური.
ია ნემსაძემ წარადგინა ნაშრომი სახელწოდებით: "მემკვიდრეობის მიღების და მასზე უარის თქმის საფუძვლები", მეცნიერ–ხელმძღვანელი – მაკა კარტოზია. ია ნემსაძემ შეფასების სახით მიიღო 79 ქულა.
თამარ ბიბილურმა წარადგინა ნაშრომი სახელმწოდებით: "მეუღლეთა ქონებრივი ურთიერთობები. შედარებით–სამართლებრივი ანალიზი", მეცნიერ–ხელმძღვანელი – მაკა კარტოზია. თამარ ბიბილურმა შეფასების სახით მიიღო 78 ქულა.

Defending Master’s Theses
On November 29, a meeting of Master's Thesis Board was held to review and consider two Masters' theses of LLM students of Caucasus School of Law.
Two LLM students – Ia Nemsadze and Thamar Bibiluri appeared before the commission to defend their theses.
Ia Nemsadze's thesis - Inheritance and Disclaim of Inheritance - was awarded – 79 points. The LLM student has been working under the direction of PhD in Law Ms. Maka Kartozia.
Thamar Bibiluri's theisis - Property Relationships of Spouses - Comparative and Legal Analysis – was awarded 78 points. The LLM student has been working under the direction of PhD in Law Ms. Maka Kartozia.