კონფერენცია საზეიმოდ გახსნენს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ და სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის მინისტრის პირველმა მოადგილემ თამარ ხულორდავამ.
კონფერენციის გახსნას წინ უძღვოდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის გაფორმება კავკასიის უნივერსიტეტსა და დავით ბატონიშვილის სამართლის ინსტიტუტს შორის.
კონფერენციაზე მოხსენებებით წარსდგნენ:
კონფერენციის გამარჯვებულები მიმდინარე წლის ოქტომბერში მონაწილეობას მიიღებენ კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო სტუდენტურ კონფერენციაში.
ადგილები შემდეგნაირად განაწილდა:
I ადგილი - გიორგი კვირიკაშვილი
II ადგილი - ნოდარ ჭიაბრიშვილი
III ადგილი - გიორგი კაკუშაძე; ნიკა გოგაშვილი და მერაბ კოჭლამაზაშვილი
{phocagallery view=category|categoryid=814|limitstart=0|limitcount=0}
- კვირიკაშვილი გიორგი - აღდგენითი მართლმსაჯულება, როგორც ტრადიციული მართლმსაჯულების ალტერნატივა არასრულწლოვანთათვის. ხელმძღვანელი უჩა ბახტაძე.
- კორახაშვილი თამარ - პორნოგრაფიული ნაწარმოების ან სხვა საგნის დამზადება ან გასაღება. ხელმძღვანელი: გიორგი ასათიანი.
- ბოლქვაძე მარიამი და ჯიშიაშვილი გვანცა - საქართველოში შვილად ასაყვანი ბავშვის უფლებათა დაცვის გზები. ხელმძღვანელი: ეკატერინე ცისკარიძე.
- კაკუშაძე გიორგი - ზიანის ანაზღაურება ცილისწამებისთვის საქართველოს კანონმდებლობის მიხედვით. ხელმძღვანელი: სერგი ჯორბენაძე.
- ნადირაძე ანა - ქმედების უკანონო შემოსავლის ლეგალიზაციად კვალიფიკაციის პრობლემა სამართლევბრივ სისტემაში. ხელმძღვანელი: გიორგი ასათიანი.
- ჭიაბრიშვილი ნოდარ - საქართველოს ფინანსური მონიტორინგის სამსახურის ფუნქციონირების სამართლებრივი საფუძვლების ანალიზი და შედარება ევროპულ პრაქტიკასთან. ხელმძღვანელი: ალექსანდრე ტვილდიანი.
- მარიამ შარაძე და ბესიკ სხირტლაძე - სამართლიანობის ზოგიერთი პრობლემა. ხელმძღვანელი: გიორგი ლორია.
- კუსრაძე სოფიო - ქრისტიანობის გავლენა რომის სამართალზე, უპირატესად რომის მემკვიდრეობითი სამართლის კონტექსტში. ხელმძღვანელი: დიმიტრი გეგენავა.
- გოგაშვილი ნიკა და კოჭლამაზაშვილი მერაბი - საკანონმდებლო პროცესი საქართველოში (შედარებითი კვლევა გერმანიის, საფრანგეთის, ინგლისისა და ა.შ.შ.-ს მაგალითზე). ხელმძღვანელი: არჩილ ბორჯაძე.

CSL Student Scientific Conference
The conference was attended by Deputy First Minister of Corrections Ms. Tamar Khulordava and the President of the Caucasus University Mr. Kakha Shengelia.
Before the conference, The Caucasus School of Law and Davit Batonishvili School of Law signed a memorandum of cooperation, which envisages academic cooperation between the two institutions.
The students presented their personal works in law published in a book form. The presentations were evaluated by specialists of various fields.
Conference Participants:
• Giorgi Kvirikashvili - Restorative justice as an alternative to traditional justice for minors. Advisor: Ucha Bakhtadze.
• Tamar Korakhashvili - The production and sale of pornographic works or other subject. Advisor: Giorgi Asatiani.
• Mariam Bolkvadze and Gvantsa Jishiashvili - Rights of adopted children and protection of rights in Georgia. Advisor: Ekat Tsiskaridze.
• Giorgi Kakushadze - Damages in Law of Defamation. Advisor: Sergi Jorbenadze.
• Ana Nadiradze - Challenges of Money laundering in justice qualification system. Advisor: Giorgi Asatiani.
• Nodar Tchiaberashvili - Georgian Financial Monitoring Service, functioning of the legal foundations of the analysis and comparison with European Law. Advisor: Aleksandre Tvildiani.
• Mariam Sharadze and Besik Skhirtladze - Some Problems of justice. Advisor: Giorgi Loria.
• Sophio Kusradze - Influence of Christianity in the Roman law, predominantly Roman hereditary law context. Advisor: Dimitri Gegenava.
• Nika Gogashvili and Merab Kochlamazashvili - Legislative Process in Georgia (Comparative Study of Germany, France, Britain and the United States as an example). Advisors: Archil Borjadze.
Three winners to participate in the International Student Conference in October, 2016, were announced at the end of the conference