კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის გუნდი კომერციული არბიტრაჟის პირველ ეროვნულ შეჯიბრში
კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის გუნდმა მონაწილეობა მიიღო კომერციული არბიტრაჟის პირველ ეროვნულ შეჯიბრში. გუნდი შედგებოდა კავკასიის სამართლის სკოლის ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის პროგრამების სტუდენტებისგან:
• ანა ხიზანიშვილი
• ედიშერ გამგონეიშვილი
• თინათინ ლელაძე
• ნინო ფანჯაკიძ
კავკასიის სამართლის სკოლის გუნდმა წარმატებით იასპარეზა და მოიპოვა პრიზი „საუკეთესო საარბიტრაჟო სარჩელისთვის“.
შეჯიბრი სამ ეტაპად ჩატარდა, საარბიტრაჟო სარჩელების შედგენა, საარბიტრაჟო შესაგებლების შედგენა, ზეპირი რაუნდები და მასში მონაწილეობდა საქართველოს 12 უნივერსიტეტიდან წარმოდგენილი გუნდები.
შეჯიბრი, რომელიც 2020 წლის 18 დეკემბერს დაიწყო და 2021 წლის 11 აპრილს დასრულდა, საქართველოს არბიტრთა ასოციაციის მიერ იყო ორგანიზებული , USAID-ის პროგრამის – „კანონის უზენაესობის მხარდაჭერა საქართველოში (PROLoG)“ ფარგლებში.

Caucasus School of Law team participated in the first national competition of commercial arbitration. The team consisted of undergraduate and graduate students of Caucasus School of Law:
- Ana Khizanishvili
- Edisher Gamgoneishvili
- Tinatin Leladze
- Nino Panjakidze
Caucasus School of Law team competed and won the prize for "Best Arbitration Lawsuit". The competition was held in three stages: arbitration lawsuits, arbitration counterclaims and oral rounds. Teams from 12 Georgian universities participated in the competition.
The competition, which started on December 18, 2020 and ended on April 11, 2021, was organized by the Georgian Association of Arbitrators under the USAID Promoting Rule of Law in Georgia (PROLoG) program.