2012 წლის 5 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლაში საერთაშორისო კონფერენცია ოფიციალურად გაისხნა. კონფერენციაში მონაწილეობას იღებენ კავკასიის სამართლის სკოლის, ფრანგული ნანტერისა და გერმანული პოცდამის უნივერსიტეტების პროფესორები და სტუდენტები.
კავკასიის სამართლის სკოლა აღნიშნულ კონფერენციას მეორედ მასპინძლობს. ტრადიციას საფუძველი თბილისში 2011 წლის სექტემბერში ჩაეყარა. სექტემბერს დაგეგმილ კონფერენციაში კავკასიის სამართლის სკოლის პროფესორებსა და სტუდენტებთან ერთად საფრანგეთიდან და გერმანიიდან ჩამოსული 27-მდე სტუმარი მიიღებს მონაწილეობას. კონფერენციის მთავარი თემაა: "ადამიანის უფლებების გავლენა საერთაშორისო სამართალზე". ღონისძიება იმართება საპარლამენტო ბიბლიოთეკის მე–III კორპუსის საკონფერენციო დარბაზში (ყოფილი საჯარო ბიბლიოთეკა).

On September 5, 2012, an international conference was officially opened at Caucasus University School of Law. The conference is attended by professors and students of the Caucasus School of Law, the French University of Nanterre and the German University of Potsdam.
Caucasus Law School is hosting the conference for the second time. The tradition was founded in Tbilisi in September 2011. Up to 27 guests from France and Germany, along with professors and students from the Caucasus School of Law, will attend the conference in September. The main theme of the conference is "The Impact of Human Rights on International Law". The event is held in the conference hall of the III building of the Parliamentary Library (former public library).