პროგრამა შეესაბამება კავკასიის უნივერსიტეტისა და კავკასიის ბიზნესის სკოლის მისიაში ასახულ ხედვებს და უზრუნველყოფს ადგილობრივ და საერთაშორისო შრომის ბაზრებზე კონკურენტუნარიანი, მაღალკვალიფიციური, ზნეობრივად სრულყოფილი, დემოკრატიის იდეალების მიმდევარი სპეციალისტების მომზადებას და ამ სფეროში საზოგადოების საგანმანათლებლო მოთხოვნების დაკმაყოფილებას.
პროგრამა შედგენილია საქართველოს კერძო და სახელმწიფო სექტორის მიერ დანახული ბაზარზე არსებული საჭიროებებისა და შრომის ბაზრის მოთხოვნების გათვალისწინებით. პროგრამა ასევე ითვალისწინებს უცხოეთის წამყვანი უნივერსიტეტების ბიზნესის სკოლების გამოცდილებას და იზიარებს ბიზნესის ადმინისტრირებაში დადგენილ პროფესიულ სტანდარტებს.
კავკასიის ბიზნესის სკოლის ბიზნესის ადმინისტრირების საბაკალავრო პროგრამის მიზნებია, სტუდენტს:
• მისცეს ფართო თეორიული ცოდნა და პრაქტიკული უნარ-ჩვევები ბიზნესის ადმინისტრირების როგორც საბაზისო, ასევე ერთ-ერთ ფუნქციურ მიმართულებებში, როგორიცაა ფინანსები, მარკეტინგი, მენეჯმენტი, და საბუღალტრო აღრიცხვა და აუდიტი;
• განუვითაროს სხვადასხვა დონის მენეჯერული რგოლისთვის აუცილებელი უნარ-ჩვევები და მოამზადოს როგორც ადგილობრივ, ასევე საერთაშორისო კომპანიებში შესაბამისი (ფინანსისტის, მარკეტერის, ბუღალტერ-აუდიტორის და ა.შ.) ფუნქციების ეფექტური შესრულებისათვის;
• მისცეს თეორიული ცოდნა და განუვითაროს უნარ-ჩვევები, რომლებიც საჭირო იქნება ენტრეპრენერული საქმიანობისათვის;
• შესთავაზოს ისეთი პროგრამა, რომელიც თანხვედრაში არის საერთაშორისო უნივერსიტეტების ბიზნესის საგანმანათლებლო პროგრამებთან, რაც მას მომავალში საშუალებას მისცემს გაიღრმავოს ცოდნა საქართველოსა, თუ საზღვარგარეთის უმაღლეს სასწავლებლებში;
• ჩამოუყალიბოს ისეთი მსოფლმხედველობა და ფასეულობები, რომლებიც გახდიან მას კონკურენტუნარიან, მაღალკვალიფიციურ, ზნეობრივად სრულყოფილ, ზოგადსაკაცობრიო იდეალების ერთგულ, მაღალი საზოგადოებრივი თვითშეგნების და ეთიკური პასუხისმგებლობის მქონე პირად.

This program fully corresponds to the vision set forth in the Mission Statement of Caucasus University and Caucasus School of Business and ensures the preparation of highly-qualified, morally sound professionals, competitive on the labor market, devoted to the ideals of democracy and in fulfillment of the educational requirements of the field.
This program is drawn up taking into consideration the market needs of the public and private sectors as well as of the Georgian labor market. The program also considers the experience of leading foreign business schools and professional standards adopted in business administration.
The goals of the Bachelor’s Program in Business Administration are as follows:
• equip students with a wide theoretical knowledge and practical skills in the basic as well as in one of the functional aspects of Business Administration, such as: Finances, Marketing, Management, Financial Accounting and Auditing;
• enable students to develop skills necessary for any managerial level and prepare them to effectively fulfill appropriate functions (in Finances, Marketing, Accounting, etc.) at local and international companies;
• provide students with theoretical knowledge and allow them to acquire practical skills necessary for entrepreneurship;
• offer a program which is in accordance with the educational programs in Business Administration in international universities, so as to allow its graduates to pursue and deepen their education at Georgian and foreign universities;
Allow its students to develop such a worldview and values which will enable them to become highly-qualified, morally sound professionals, competitive on the labor market, with high moral and ethical values and devoted to the ideals of humankind.