მისანიჭებელი ხარისხი: მასპინძლობის მენეჯმენტის მაგისტრი.
კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის სკოლის ტურიზმისა და მასპინძლობის მენეჯმენტის სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამის მიზანია სტუდენტებს შესთავაზოს  მაღალი დონის განათლება ტურიზმისა და მასპინძლობის მენეჯმენტში  და გააუმჯობესოს მათი დასაქმების პერსპექტივები ადგილობრივ და საერთაშორისო შრომის ბაზრებზე; პროგრამა ასევე ორიენტირებულია  ამჟამად ტურიზმის და მასპინძლობის სექტორში დასაქმებული მენეჯერების  პროფესიული კომპეტენციების განახლებასა და განვითარებაზე.
პროგრამა ხორციელდება ამერიკის ცენტრალური ფლორიდის უნივერსიტეტის როზენის კოლეჯთან თანამშრომლობით, რომელიც მასპინძლობის მენეჯმენტის რეიტინგის პირველ ადგილზეა აშშ-ს მასშტაბით, ხოლო მსოფლიოში ხუთ საუკეთესო უნივერსიტეტს შორისაა.  პროგრამის ყველაზე მნიშვნელოვან საგნებს სწორედ როზენ კოლეჯის პროფესორები წაიკითხავენ, რომლებიც მოიცავს: მასპინძლობისა და სტუმრის სერვისების მართვა, სტრატეგიული მარკეტინგი მასპინძლობასა და ტურიზმში, გამოყენებითი შემოსავლიანობის მენეჯმენტი მასპინძლობაში, ტრენინგებისა და განვითარების რთული კურსი მასპინძლობის ინდუსტრიაში, ციფრული მარკეტინგი და მეგა-მონაცემების მენეჯმენტი მასპინძლობაში/ტურიზმში. მასპინძლობის ინდუსტრიაში დასაქმებულებს აღნიშნული კურსების აღება შეეძლებათ, როგორც სამაგისტრო პროგრამის ფარგლებში, ასევე ცალკე სასერტიფიკატო კურსებად, სერტიფიკატს კი როზენის კოლეჯიდან მიიღებენ.  დანარჩენ საგნებს კი კავკასიის ტურიზმის სკოლის უმაღლესი კვალიფიკაციის მქონე პროფესორები და მოწვეული ლექტორები წაიკითხავენ.
პროგრამის შინაარსი
• მასპინძლობისა და სტუმრის სერვისების მართვა
• სტრატეგიული მარკეტინგი მასპინძლობასა და ტურიზმში
• დანიშნულების ადგილის მენეჯმენტის პრინციპები
• აკადემიური წერის ტექნიკა
• მეწარმეობა მასპინძლობის ინდუსტრიაში: კონცეფციის შემუშავებიდან კაპიტალიზაციამდე
• გამოყენებითი შემოსავლიანობის მენეჯმენტი მასპინძლობაში
• ადამიანური რესურსების კრიტიკული პრობლემები მასპინძლობის ინდუსტრიაში
• ღონისძიებების ადმინისტრირება
• კვებითი მომსახურების ოპერაციული მენეჯმენტი
• კვლევის ხარისხობრივი და რაოდენობრივი მეთოდები
• ტრენინგებისა და განვითარების გაძლიერებული კურსი მასპინძლობის ინდუსტრიაში
• ციფრული მარკეტინგი და მეგა-მონაცემების მენეჯმენტი მასპინძლობაში/ტურიზმში
• ფინანსური ანალიზი მასპინძლობის საწარმოებში
• მასპინძლობის/ტურიზმის ინფორმაციული ტექნოლოგიები
• პრაქტიკა მასპინძლობის ინდუსტრიაში
პროგრამის ძლიერი მხარეები
• მაღალკვალიფიციური, მოტივირებული, თეორიული, პრაქტიკული და კვლევითი გამოცდილების მქონე პროგრამის განმახორციელებელი ქართველი და ამერიკელი აკადემიური და მოწვეული პერსონალი;
• თანამედროვე შინაარსის საერთაშორისო სტანდარტის პროგრამა;
• პრაქტიკული კომპონენტის არსებობა;
• კვლევითი და ანალიზის უნარების განვითარებაზე კონცენტრაცია და კვლევის დაგეგმვა-განხორციელების, ასევე მისი შედეგების პრეზენტაციისთვის აუცილებელი უნარების გამომუშავება;
• ხარისხზე, შედეგებზე       და         დამსაქმებლების/სახელმწიფოს ინტერესებზე ორიენტირებული პროგრამის გამართული დიზაინი, სტრუქტურა და შინაარსი;
• აკადემიური პერსონალის მიმდინარე პრაქტიკული საქმიანობა და კურსდამთავრებულთა პროფესიულ წრეებში ინტეგრირებისა თუ დასაქმების ხელშეწყობის პოტენციალი;
• მასპინძლობის ინდუსტრიის ინოვაციური კურსები საქართველოს ბაზარზე;
• ხუთი მაღალი დონის კურსის წაკითხვა ფლორიდის ცენტრალური უნივერსიტეტის პროფესორების მიერ, რომლის დასრულების შემდეგ კურსდამთავრებულები მიიღებენ როზენ კოლეჯის სერტიფიკატებს;
• სპეციალური კურსის შეთავაზება, რომელიც ფოკუსირებულია ტურიზმის და მასპინძლობის ინდუსტრიის თანამშრომლების ტრენინგზე;
• სწავლა-სწავლების თანამედროვე მეთოდებსა და პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავებაზე ორიენტირებული კურსები.

Degree Awarded: Master of Hospitality Management.
The objective of the Master's Program in Tourism and Hospitality Management of the Caucasus University Tourism School is to offer students a high-level education in tourism and hospitality management and to improve their employment prospects in the local and international labor markets; The program is also focused on updating and developing the professional competencies of managers currently employed in the tourism and hospitality sector.
The program is implemented in cooperation with the Rosen College of Hospitality Management, University of Central Florida, which ranks first in the US in hospitality management and is among the top five universities in the world. The most important subjects of the program will be taught by ROSEN College professors, which include: Management of hosting and guest services; Strategic Marketing in Hospitality and Tourism; Applied Revenue Management in Hospitality; A challenging course of training and development in the hospitality industry; Digital Marketing and Mega Data Management in Hospitality/Tourism. Those employed in the hospitality industry will be able to take these courses as part of a master's program or as separate certificate courses, and the certificate will be issued by the ROSEN College. The rest of the subjects will be taught by highly qualified professors and invited lecturers of the Caucasus Tourism School.
Program content:
- Management of hosting and guest services
- Strategic Marketing in Hospitality and Tourism
- Principles of destination management
- Academic writing techniques
- Entrepreneurship in the Hospitality Industry: From Concept Development to Capitalization
- Applied Revenue Management in Hospitality
- Critical Human Resource Issues in the Hospitality Industry
- Event Administration
- Food service operational management
- Qualitative and quantitative research methods
- An enhanced training and development course in the hospitality industry
- Digital Marketing and Mega Data Management in Hospitality/Tourism
- Financial analysis in hospitality enterprises
- Hospitality/Tourism Information Technology
- Practice in the hospitality industry
Strengths of the program:
- Teaching carried out by highly qualified, motivated Georgian and American academic and visiting staff with theoretical, practical and research experience.
- International standard program of contemporary content;
- A practical component;
- Concentration on development of research and analysis skills and of necessary skills for research planning and implementation, as well as presentation of its results;
- Proper design, structure and content of the program focused on quality, results and interests of employers/state;
- Current practical activities of academic staff and the potential to promote integration or employment of graduates in professional circles;
- Innovative hospitality industry courses in the Georgian market;
- Five high-level courses taught by University of Central Florida professors, upon completion of which graduates will receive ROSEN College certificates