კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn-ის მეორე ნაკადის პრეზენტაცია გაიმართება სამშაბათს, 3 ოქტომბერს, 16:00 საათზე კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში.
პრე-აქსელერატორში სტარტაპ გუნდების შერჩევა მოხდა წინასწარი განცხადების საფუძველზე.
გუნდების შერჩევისას, უპირატესობა მიენიჭათ ისეთ ინოვაციურ სტარტაპებს, რომლებმაც გამოავლინეს გლობალურ ბაზარზე გასვლის პოტენციალი .
პრე-აქსელერაციის პროგრამა მიზნად ისახავს ტექნოლოგიური სტარტაპების განვითარების ხელშეწყობას უნივერსიტეტში. მასში მონაწილეობის მიღება უფასოა და შეუძლიათ კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისგან, კურსდამთავრებულებისგან, ადმინისტრაციული და აკადემიური პერსონალისგან შემდგარ (მინიმუმ ერთი გუნდის წევრი), ადრეულ საფეხურზე მყოფ სტარტაპებს, რომლებიც ქმნიან ან ეფუძნებიან ტექნოლოგიებს და მზად აქვთ პირველადი პროტოტიპი (MVP) ან ჩამოყალიბებული სამოქმედო გეგმა მის შესაქმნელად.
პრე-აქსელერაციის პროგრამა “CUnicorn” - ი წარიმართება ჰიბრიდულ ფორმატში (ონლაინ და ფიზიკური შეხვედრები), მოიცავს 11 სამუშაო კვირას (ოქტომბერი 2023 - დეკემბერი 2023) და შედგება 5 ძირითადი კომპონენტისგან:
- ინდივიდუალური შეხვედრები მენტორებთან
- ნეთვორქინგი - P2P შეხვედრები, გამოცდილების გაზიარება, მოწვეული სპიკერები, ყოველკვირეული Stand-Up-ები
- კავკასიის უნივერსიტეტის სამუშაო სივრცით სარგებლობა
- დემო დღე - სადაც, მონაწილე სტარტაპები წარდგებიან ჟიურის წინაშე და საშუალება ექნებათ მოიპოვონ ფულადი პრიზები და სხვა რესურსები გაზრდის და განვითარების მიზნით.

The presentation of Startup Pre-acceleration program "CUnicorn" of the Innovation and Entrepreneurship Center of Caucasus University, Batch 2, which will be held on Tuesday, October 3, at 16:00, at the Caucasus University Conference Hall.
In the program, startup teams were selected based on a preliminary applications.
During the selection of teams, priority was given to such innovative startups that showed the potential to enter the global market.
The program aims to promote the development of tech startups at the university. Participation in the program is free of charge. It is open to teams of Caucasus University students, graduates, and administrative, and academic staff (at least one team member) with early-stage startups/ideas that create or are based on tech and have Minimum Viable Product MVP or an established action plan for its implementation. Preference was given to innovative startups demonstrating the potential to enter the global market.
The pre-acceleration program "CUnicorn" will be administered in a hybrid format (online and physical meetings), will cover 11 working weeks (October 2023 - December 2023), and consist of 5 main components:
- Thematic working sessions;
- Individual meetings with mentors;
- Networking – P2P meetings, experience-sharing, guest speakers, and weekly stand-ups;
- Use of common working space of Caucasus University;
- Demo Day – participating startups will pitch in front of a jury, where they will have the opportunity to win financial prizes/and other resources for growth and development.