გაცნობებთ, რომ პროექტ Horizon Europe NARDIV ფარგლებში, 2025 წლის 27-29 ნოემბერს გაიმართება საერთაშორისო კონფერენცია ახლო აღმოსავლეთ და დასავლეთ ევროპას შორის არსებული პოლიტიკური გამოწვევების შესახებ ქალაქ ბუქარესტში, რუმინეთი.
კონფერენციის მთავარი თემაა, 1989-1991 წლების ისტორიული შემობრუნება, რომელიც მიჩნეულია ევროპაში კულტურული ურთიერთობების ევოლუციის საკვანძო მომენტად.
კონფერენცია გაიმართება ინგლისურ, ფრანგულ და გერმანულ ენებზე. მონაწილეებს აქვთ შესაძლებლობა, წარადგინონ აბსტრაქტი და მიიღონ დისკუსიაში მონაწილეობა. შემოთავასებული თემების შესახებ დეტალური ჩამონათვალის სანახავად გთხოვთ ეწვიოთ მითითებულ ბმულს.
დაინტერესებულმა კანდიდატებმა უნდა წარადგინონ შემდეგი დოკუმენტები მითითებულ მეილის მისამართზე: n.colin@uva.nl
- აბსტრაქტი - მაქსიმუმ 300 სიტყვა;
- მოკლე ბიოგრაფია.
კონფერენციაში მონაწილეობა არის უფასო. პროგრამა ფარავს განთავსების ხარჯებს, ასევე იფარება მგზავრობის ხარჯები სრულად ან ნაწილობრივ.
დამატებითი შეკითხვების შემთხვევაში, გთხოვთ მიმართოთ საკონტაქტო პირს მითითებულ მეილის მისამართზე: horatiu.decuble@lls.unibuc.ro

We are pleased to announce that, as part of the Horizon Europe NARDIV project, an international conference on the political challenges between the Middle East and Western Europe will take place in Bucharest, Romania, from November 27–29, 2025.
The conference will focus on the historical turning point of 1989–1991, a key moment in the evolution of cultural relations in Europe.
The event will be held in English, French, and German. Participants are invited to submit an abstract and take part in discussions. For a detailed list of proposed topics, please refer to the link provided.
Interested candidates should submit the following documents to n.colin@uva.nl
- Abstract (maximum 300 words)
- Short biography
Participation is free of charge, and the program will cover accommodation costs as well as full or partial travel expenses.