გაცნობებთ, რომ რიგის ტექნიკური უნივერსიტეტი, ლატვიაში, (Riga Technical University, Latvia) აცხადებს სტუდენტების მიღებას 2023 წლის მოკლევადიან საზაფხულო პროგრამებზე.
სტუდენტებს შესაძლებლობა აქვთ მოიპოვონ სტიპენდია აღნიშნულ პროგრამაში მონაწილეობისათვის.
სტიპენდიის მოსაპოვებლად გთხოვთ შეავსოთ შესაბამისი პროგრამის განაცხადის ფორმა, აგრეთვე ატვირთოთ შემდეგი დოკუმენტები - რეზიუმე (CV) და სამოტივაციო წერილი.
რეგისტრაციის ბოლო ვადა - 1 აპრილი, 2023.
სტიპენდია მოიცავს: საცხოვრებელს, კვებას (კვირის დღეებში), საგანმანათლებლო ექსკურსიებისა და კულტურულ აქტივობებს. სტიპენდია არ ითვალისწინებს სამოგზაურო ხარჯების უზრუნველყოფას.
დაფინანსების მოპოვება შესაძლებელია მხოლოდ შემდეგი ორი პროგრამისათვის:
1. Baxter Robot Revival by Deep Learning Application – 6 კრედიტი - 17-28 ივლისი, 2023
მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის ბაკალავრიატის არადამამთავრებელი კურსის და მაგისტრატურის სტუდენტებს.
ღირებულება: 800 ევრო.
პროგრამაზე რეგისტრაციის ბოლო ვადაა - 17 ივნისი.
2. IoT of Drones: GPS-Less Navigation – 6 კრედიტი - 26 ივნისი-7 ივლისი, 2023.
მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლისა და არქიტექტურის სკოლის ბაკალავრიატის არადამამთავრებელი კურსის და მაგისტრატურის სტუდენტებს.
პროგრამაზე რეგისტრაციის ბოლო ვადაა - 26 მაისი.
პროგრამაში მონაწილეობისათვის საჭირო დოკუმენტები: CV, სამოტივაციო წერილი, ინგლისური ენის B2 დონეზე ცოდნის დამადასტურებელი დოკუმენტი, დიპლომი/ტრანსკრიფტი და პასპორტი.
დამატებითი კითხვების შემთხვევაში დაგვიკავშირდით. გთხოვთ გვაცნობოთ თუ გადაწყვეტთ პროგრამაში მონაწილეობას.

Please be informed that Riga Technical University, Latvia, has announced admissions for 2023 short-term summer programs. Students have a chance to get a scholarship to study in the above-mentioned summer school.
To apply for a scholarship, please fill in the application form of the specific program and upload the following documents - CV and motivation letter. Registration deadline for Scholarship- April 1, 2023.
The scholarship covers accommodation, catering (during the working days), educational excursions and cultural activities. The scholarship does not cover travel expenses.
The scholarship is offered for the following two programs:
1. Baxter Robot Revival by Deep Learning Application – 6 ECTS - 17-28 July 2023
Non-graduate bachelor level and master’s students of Caucasus School of Technology are allowed to participate in this program.
The cost of the program: 800€
Registration Deadline: June 17, 2023.
2. IoT of Drones: GPS-Less Navigation – 6 ECTS - 26 June-7 July, 2023.
Non-graduate bachelor level and master’s students of Caucasus School of Technology and Caucasus School of Architecture are allowed to participate in this program.
Registration Deadline: May 26, 2023.
Required Documents for participation in the program: CV, motivation letter, English Language Certificate – B2 level, diploma/transcript and passport.
In case of additional questions, contact us. Please let us know if you decide to participate in the program.