9 მარტს, 11:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში, საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია, „საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრის“ მხარდაჭერით ევროკავშირისა და კონრად ადენაუერის ფონდის მიერ დაფინანსებული პროექტის “სამოქალაქო საზოგადოების ინიციატივა: მდგრადი, ღია და ანგარიშვალდებული სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციები საქართველოს განვითარებისთვის” ფარგლებში, ჩაატარებს საჯარო ლექციას თემაზე - "ევროკომისიის 2022 წლის, 17 ივნისის, რეკომენდაციების შესრულების მდგომარეობა საქართველოში - პარლამენტის საქმიანობის მონიტორინგი საპარლამენტო კონტროლის, არჩევნებისა და მართლმსაჯულების საკითხებთან დაკავშირებით“.
ლექციას წარუძღვებიან: ნანუკა ყრუაშვილი, საიას დემოკრატიული ინსტიტუტების მხარდაჭერის პროგრამის დირექტორი; ნინო კაპანაძე - პროექტის ანალიტიკოსი და მარიამ ბაწელაშვილი - პროექტის მონიტორი.
ლექციაზე განიხილება ისეთი საკითხები, როგორიცაა:
- ევროინტეგრაცია
- ევროკომისიის რეკომენდაციების შესრულების მნიშვნელობა და ამ მიმართულებით საქართველოს პარლამენტში მიმდინარე პროცესები.
პროექტის ფარგლებში, საია მუშაობს კვლევის დოკუმენტზე „ევროკომისიის 2022 წლის 17 ივნისის რეკომენდაციების შესრულების მდგომარეობა საქართველოში - პარლამენტის საქმიანობის მონიტორინგი საპარლამენტო კონტროლის, არჩევნებისა და მართლმსაჯულების საკითხებთან დაკავშირებით“.
ლექციაზე დასწრების მსურველებმა გთხოვთ, გაიაროთ რეგისტრაცია მოცემულ ბმულზე, რეგისტრაციის ბოლო ვადაა 8 მარტი.

The state of implementation of the June 17, 2022 recommendations of the European Commission in Georgia
9 March 2023
On March 9, at 11:00, in the conference hall of Caucasus University, Georgian Young Lawyers' Association, with the support of the "Center for Strategic Research and Development of Georgia", will hold a public lecture within the framework of the project "Civil Society STAR Initiative: CSOs as Sustainable, Transparent, Accountable and Resilient Development Actors in Georgia" funded by the European Union and the Konrad Adenauer Foundation. The topic of the lecture: "The state of implementation of the June 17, 2022 recommendations of the European Commission in Georgia - monitoring of the activities of the parliament in relation to issues of parliamentary control, elections and justice".
The lecture will be led by: Nanuka Kruashvili, Director of the Democratic Institutions Support Program of GYLA; Nino Kapanadze - project analyst and Mariam Batselashvili - project supervisor.
The following issues will be discussed:
• European integration
• The importance of fulfilling the recommendations of the European Commission and the ongoing processes in the Parliament of Georgia in this direction.
Within the framework of the project, GYLA is working on the research document "The state of implementation of the June 17, 2022 recommendations of the European Commission in Georgia - monitoring of the activities of the parliament in relation to issues of parliamentary control, elections and justice".
Those who wish to attend the lecture, please register via the link, the deadline for registration is March 8.