საჯარო ლექცია თემაზე - მშობლების დამოკიდებულება ბავშვთა ვაქცინაციის მიმართ (PACV)
18 დეკემბერს, 16:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკაში, გაიმართება საჯარო ლექცია თემაზე -  მშობლების დამოკიდებულება ბავშვთა ვაქცინაციის მიმართ (PACV).
შეხვედრას წარუძღვება კავკასიის უნივერსიტეტის აფილირებული-ასოცირებული პროფესორი კონსტანტინე ჩახუნაშვილი.
თემა წარადგენს საერთაშორისო კვლევით პროექტს, რომელიც შეისწავლის მშობლების ვაქცინებისადმი დამოკიდებულებას საქართველოში და ინდოეთში, PACV კითხვარის გამოყენებით. უკვე 3,500-ზე მეტი მონაწილეა გამოკითხული.  პროექტი სწავლობს, თუ როგორ ახდენს დემოგრაფია, კულტურა, განათლება, რელიგიურობა, მეცნიერებისადმი ნდობა და სოციალური-ეკონომიკური მდგომარეობა გავლენას ვაქცინების აღქმაზე ორ ერთმანეთისგან მნიშვნელოვანად განსხვავებულ ქვეყანაში.

On December 18 at 16:00, a public lecture titled “Parents’ Attitudes Toward Childhood Vaccination (PACV)” will take place at Caucasus University Library.
The lecture will be delivered by Konstantine Chakhunashvili, Affiliated Associate Professor at Caucasus University.
The presentation will introduce an international research project examining parents’ attitudes toward childhood vaccination in Georgia and India, based on data collected using the PACV questionnaire. To date, the study has surveyed more than 3,500 participants. The research explores how factors such as demographics, culture, education, religiosity, trust in science, and socio-economic status shape perceptions of vaccination in two countries with markedly different social and cultural contexts.