ბენჯამინ ფრანკლინის ტრანსატლანტიკური ერთობის პროგრამა
ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩო თბილისში იღებს განაცხადებს ბენჯამინ ფრანკლინის ტრანსატლანტიკური ერთობის პროგრამაზე (BFTF) 2024 წლის ზაფხულისთვის.
ოთხკვირიანი პროგრამა დაგეგმილია 2024 წლის 22 ივნისი - 20 ივლისის ფარგლებში.
პროგრამა ეხება აშშ-ს საგარეო პოლიტიკის პრიორიტეტებს, როგორიცაა ახალგაზრდების ჩართულობა, დემოკრატია და სამოქალაქო საზოგადოების განვითარება, ეკონომიკური კეთილდღეობა.
პროგრამას სრულად აფინანსებს აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტი და მასპინძლობს პერდუს უნივერსიტეტი, ინდიანა. (Purdue University, Indiana)
მონაწილეობის მსურველი კანდიდატი უნდა იყოს დაბადებული 2006 წლის 22 ივნისი - 2008 წლის 22 ივნისის ფარგლებში.
დაინტერესებულმა პირებმა შემდეგი სააპლიკაციო დოკუმენტები სამ ცალკეულ ფაილად ერთი მეილით უნდა გაგზავნონ მოცემულ ელექტრონულ მისამართზე: TbilisiExchanges@state.gov , დანიშნულებაში მიუთითეთ „2024 Benjamin Franklin Transatlantic Summer Institute”.
• შევსებული სააპლიკაციო ფორმა ვორდის დოკუმენტში;
• სარეკომენდაციო წერილი ინგლისურ ენაზე PDF ფორმატში;
• უახლესი დახურული სემესტრის ნიშნების ფურცელი. (ასეთის არარსებობის შემთხვევაში, ნიშნების ფურცელი სკოლიდან, ორიგინალი, ქართულ ან ინგლისურ ენაზე, PDF ფორმატში).
განაცხადების მიღების საბოლოო ვადა: 2023 წლის 16 თებერვალი, 18:00 საათი.
დამატებითი კითხვების შემთხვევაში გთხოვთ მიმართოთ ორგანიზატორებს შემდეგ ელექტრონულ ფოსტაზე: TbilisiExchanges@state.gov

The U.S Embassy in Tbilisi is pleased to announce the Benjamin Franklin Transatlantic Fellowship (BFTF) for the summer of 2024.
The four-week program is scheduled to take place in-person from June 22 to July 20, 2024. The program addresses U.S. foreign policy priorities such as youth engagement, democracy and civil society development, and economic prosperity.
The program will be fully funded by the U.S. Department of State and hosted by Purdue University in West Lafayette, Indiana.
Candidates nominated for this Fellowship should be born between June 22, 2006, and June 22, 2008.
The interested parties should send an application package with the following documents included as three separate attachments in one email with a subject line “2024 Benjamin Franklin Transatlantic Summer Institute” to TbilisiExchanges@state.gov:
- Completed application form in Word format.
- One recommendation letter in English language in PDF format.
- Grades for the latest semester available, or an original copy of the high school transcript in Georgian or English scanned as one document in PDF format.
The submission deadline for the applications is 18:00 (local Georgian time) February 16, 2024.
For the detailed information regarding the program, please follow the link.
For additional inquiries, please contact the program organizers at the following email: TbilisiExchanges@state.gov