22-26 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტმა, საერთაშორისო კვირეულის პროგრამას (International Staff Week Program) უმასპინძლა. პროგრამაში მონაწილეობა მიიღო 20-ზე მეტმა აკადემიურმა და ადმინისტრაციულმა პერსონალმა ევროპის 15-მდე პარტნიორი უნივერსიტეტიდან.
პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მონაწილეობა მიეღოთ ინტერქაციულ სესიებში შემდეგ აქტუალურ თემებზე: აკადემიური კეთილსინდისიერება, საერთაშორისო აკრედიტაციის მიღების პროცესები, უნივერსიტეტის მესამე მისია; მეწარმეობასა და ინოვაციებში მიღებული სასარგებლო გამოცდილებები („Lessons Learned in Entrepreneurship”).
აღსანიშნავია, რომ კვირეულის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის რელევანტურ ფაკულტეტებთან, პროგრამაში მონაწილე უნივერსიტეტების პროფესორებისათვის ლექციები და მასტერკლასები ჩატარდა. უცხოელ ლექტორებს უმასპინძლეს კავკასიის უნივერსიტეტის მედიის, ბიზნესის, არქიტექტურის, სახელმწიფო მართვის, ტექნოლოგიების, ეკონომიკისა და სამართლის სკოლებმა.
კავკასიის უნივერსიტეტმა, აღნიშნული კვირეულის ფარგლებში ასევე პარტნიორი უნივერსიტეტების მონაწილეობით, საგანმანათლებლო გამოფენას უმასპინძლა. უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, ქართველი და საერთაშორისო სტუდენტებისთვის წარედგინათ საკუთარი უმაღლესი სასწავლებლები და პროგრამები.
საერთაშორისო კვირეულის პროგრამის დასასრულს, მონაწილე პროფესორებსა და ადმინისტრაციულ პერსონალს გადაეცათ მონაწილეობის დამადასტურებელი სერთიფიკატები, ხოლო პროგრამის დასრულება აღინიშნა დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი სადღეწსასწაულო ღონისძიებით.

On May 22-26, Caucasus University hosted the International Staff Week Program. More than 20 academic and administrative staff from 15 European partner universities participated in the program.
The participants of the program received detailed information about the university's mission, internationalization policy and international relations, as well as the activities of the university's services and departments.
Representatives of partner universities had the opportunity to participate in interactive sessions on the following topical topics: Academic Integrity, International accreditation processes, the third mission of the university, Lessons Learned in entrepreneurship.
It should be noted that, within the framework of the week, lectures and master classes were held for the professors of the universities participating in the program with the relevant faculties of the Caucasus University. The foreign lecturers were hosted by the Media, Business, Architecture, Governance, Technology, Economics and Law schools of the Caucasus University.
Caucasus University hosted an Educational Fair within the framework of the mentioned week with the participation of partner universities. University representatives had the opportunity to introduce their higher education institutions and programs to Georgian and international students.
At the end of the International Week program, participating professors and administrative staff were awarded Certificates of attendance, and the end of the program was celebrated with an event dedicated to Independence Day.