7-11 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტმა, საერთაშორისო კვირეულის პროგრამას (International Staff Week Program) უმასპინძლა. პროგრამაში მონაწილეობა მიიღო 20-ზე მეტმა აკადემიურმა და ადმინისტრაციულმა პერსონალმა ევროპის 15-მდე პარტნიორი უნივერსიტეტიდან.
პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მონაწილეობა მიეღოთ ინტერაქციულ სესიებში შემდეგ აქტუალურ თემებზე: ინტერნაციონალიზაცია უმაღლეს საგანმანათლებლო სექტორში; სტარტაპ აქსელერაციის პროგრამა - „Cunicorn”; საზღვარგარეთ სწავლა - საქართველოს შემთხვევის შესწავლა; კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო პროექტების გაცნობა და ვორკშოპი ერთობლივი შესაძლებლობების შესწავლაზე; კრეატიული აზროვნება - სტრატეგიები „Thinking out of the box“ და ინოვაციური იდეების გენერირებისთვის.
აღსანიშნავია, რომ კვირეულის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის რელევანტურ ფაკულტეტებთან, პროგრამაში მონაწილე უნივერსიტეტების პროფესორებისათვის ლექციები და მასტერკლასები ჩატარდა, ხოლო ადმინისტრაციული პერსონალისთვის შეხვედრები დაიგეგმა შესაბამის სკოლებთან და დეპარტამენტებთან. უცხოელ ლექტორებს უმასპინძლეს კავკასიის უნივერსიტეტის მედიისა და ბიზნესის სკოლებმა, ხოლო ადმინისტრაციულ პერსონალს როგორც არქიტექტურისა და დიზაინის სკოლამ, ასევე სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების დეპარტამენტმა.

On May 7-11, Caucasus University hosted the International Staff Week Program, where over 20 academic and administrative staff members from 15 European partner universities participated.
Representatives of partner universities had the opportunity to participate in interactive sessions on the following current topics: Internationalization in the Higher Education Sector; Introduction to the CUnicorn Startup Acceleration Program and Workshop; Study Abroad – Georgian Case Study; Brief Introduction to CU’s International Projects and a Workshop on Exploring Joint Opportunities; Creative Thinking - Strategies for Thinking out of the Box and Generating Innovative Ideas.
Notably, During the week, lectures and masterclasses were conducted in collaboration with the appropriate faculties of Caucasus University for the professors from participating universities and for the administrative staff meetings were scheduled with the relevant schools and departments. lecturers were hosted by the School of Business and School of Media of Caucasus University, and the administrative staff was hosted by the Caucasus School of Architecture and Design and the Department of Student and Corporate Events.