IAUP-ის ცენტრალური აზიის რეგიონული კონფერენციის ფარგლებში, ალმათიში, ყაზახეთში, საერთაშორისო თანამშრომლობის მემორანდუმების ხელმოწერის ცერემონია გაიმართა.
ღონისძიებაზე კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ, თანამშრომლობის მემორანდუმებს ხელი მოაწერა ხუთ საერთაშორისო უნივერსიტეტთან. შეთანხმებები მიზნად ისახავს უნივერსიტეტებს შორის აკადემიური და სამეცნიერო თანამშრომლობის გაღრმავებას, სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის მობილობის ხელშეწყობას, ერთობლივი პროექტების განვითარებასა და საერთაშორისო პარტნიორობის გაძლიერებას.
კავკასიის უნივერსიტეტმა მემორანდუმები გააფორმა შემდეგ უნივერსიტეტებთან:
- Kalinga Institute of Industrial Technology, ინდოეთი;
- International School of Finance and Technology, უზბეკეთი;
- UTA – University of Technology and Arts in Applied Sciences in Warsaw, პოლონეთი;
- Istanbul Nişantaşı University, თურქეთი;
- Siam University, ტაილანდი.
ახალი პარტნიორობა კავკასიის უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის სტრატეგიის ნაწილია და ხელს შეუწყობს უნივერსიტეტის საერთაშორისო აკადემიური ქსელის გაფართოებას, ახალი საგანმანათლებლო შესაძლებლობების შექმნასა და გლობალურ საუნივერსიტეტო სივრცეში კავკასიის უნივერსიტეტის პოზიციების გაძლიერებას.

Caucasus University Signs Memoranda of Cooperation with Five International Universities
Within the framework of the IAUP Central Asia Regional Conference, a signing ceremony of international cooperation memoranda was held in Almaty, Kazakhstan.
During the event, the President of Caucasus University, Kakha Shengelia, signed memoranda of cooperation with five international universities. The agreements aim to deepen academic and scientific cooperation between the universities, promote student and academic staff mobility, develop joint projects, and strengthen international partnerships.
Caucasus University signed memoranda with the following universities:
• Kalinga Institute of Industrial Technology, India;
• International School of Finance and Technology, Uzbekistan;
• UTA - University of Technology and Arts in Applied Sciences in Warsaw, Poland;
• Istanbul Nişantaşı University, Türkiye;
• Siam University, Thailand.
The new partnerships form part of Caucasus University’s internationalization strategy and will contribute to expanding the university’s global academic network, creating new educational opportunities, and strengthening Caucasus University’s position in the international higher education space.