კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში კურსდამთავრებულთათვის დიპლომების გადაცემის ტრადიციული ცერემონიალი გაიმართა. კურსდამთავრებულებს დიპლომები საზეიმო ვითარებაში გადაეცათ.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე კახა კუჭავა, პარლამენტის განათლებისა და მეცნიერების კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე, გიორგი ამილახვარი, პარლამენტის დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტის თავმჯდომარე, დავით სონღულაშვილი, პარლამენტის წევრი, რიმა ბერაძე, საქართველოს განათლების და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე, ნუნუ მიცკევიჩი და მთავრობის სხვა წარმომადგენლები, ასევე ამერიკის შეერთებული შტატების საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში, კელი დეგნანი, საფრანგეთის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში, დიეგო კოლასი, საბერძნეთის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში, დიმიტრიოს კარაბალისი და მოწვეული სტუმრები ამერიკიდან, საფრანგეთიდან, ავსტრიიდან და საბერძნეთიდან.
ღონისძიების ფარგლებში საპატიო დოქტორის წოდება მიენიჭათ ფილოლოგს, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ემერიტუს პროფესორს, მზექალა შანიძეს, ნიუ ჯერსის უნივერსიტეტის პრეზიდენტს, სიუ ჰენდერსონს, ქეჯის ბიზნესის სკოლის ვიცე პრეზიდენტს განვითარების მიმართულებით, სანტიაგო გარსიას, ევროპის საჯარო სამართლის საერთაშორისო ორგანიზაციის დირექტორს, სპირიდონ ფლოგაიტისს.
კურსდამთავრებულებს სიტყვით კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ, მოწვეულმა სტუმრებმა, მათ შორის ელჩებმა და სკოლების დეკანებმა მიმართეს. მათ სტუდენტებს უნივერსიტეტის დამთავრება მიულოცეს და წარმატება უსურვეს.
ღონისძიება სახელმწიფოს და დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის მიერ გაცემული რეკომენდაციების დაცვით ჩატარდა.

As per tradition, a graduation ceremony was held on the campus of Caucasus University. The graduates were awarded diplomas in a celebratory atmosphere.
The event was attended by the Chairman of the Parliament of Georgia Kakha Kuchava, the First Deputy Chairman of the Education and Science Committee of the Parliament Giorgi Amilakhvari, the Chairman of the Parliamentary Committee on Sectoral Economics and Economic Policy Davit Songhulashvili, MP Rima Beradze, Deputy Minister of Education and Science of Georgia Nunu Mitsrobich, as well as the Ambassador of the United States of America to Georgia, Kelly Degnan, the Ambassador of France to Georgia, Diego Colas, the Ambassador of Greece to Georgia, Dimitrios Karabalis and invited guests from the United States, France, Austria and Greece.
During the event the following guests were awarded the title of Honorary Doctor: Mzekala Shanidze, Emeritus Professor of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University; Sue Henderson, President of New Jersey University; Santiago Garcia, KEDGE Business School Vice President for Development; Spiridon Flogaitis, Director of the International Organization of Public Law in Europe.
Caucasus University President Dr. Kakha Shengelia addressed the graduates and invited guests, including ambassadors and deans of school. He congratulated the students on graduating and wished them success.
The event was held in compliance with the recommendations issued by the State and the National Center for Disease Control and Public Health.
The graduation ceremony traditionally ended with graduates throwing their graduation caps and ceremonial fireworks.