აბიტურიენტებო, 2024 წლის ერთიანი ეროვნული გამოცდებისთვის რეგისტრაცია დაიწყო.
მედიცინის სკოლის პროფესორის ზვიად კირტავას სტატია საერთაშორისო ჟურნალში გამოქვეყნდა
საჯარო ლექცია - საერთაშორისო სავალუტო ფონდის და საქართველოში მისი როლის მიმოხილვა
1-ელ მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა შეხვედრა ენდრიუ ჯუელთან, საერთაშორისო სავალუტო ფონდის (IMF) მუდმივ წარმომადგენელთან საქართველოში.
სტუდენტების შეხვედრა კომპანია “TradeUpToWallStreet“ - ის დამფუძნებელ ანო ღლონტთან
29 თებერვალს, კომპანია “TradeUpToWallStreet“-ის დამფუძნებელი ანო ღლონტი კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდა.
ქუთაისის 32-ე და გელათის საჯარო სკოლის მოსწავლეების ვიზიტი CU-ში
29 თებერვალს, CU კამპუსს, ავთანდილ დეკანოიძის ქ. ქუთაისის 32-ე საჯარო სკოლის და ტყიბულის მუნიციპალიტეტის გელათის საჯარო სკოლის მოსწავლეები, ასევე სამოქალაქო განათლების კლუბების ლიდერი პედაგოგი - ელისო მაწკეპლაძე ესტუმრნენ.
საჯარო ლექცია - ,,ლიხს იქით და ლიხს აქეთ, საქართველოს ჯანდაცვის სისტემის შესახებ“
28 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა საჯარო ლექცია - ,,ლიხს იქით და ლიხს აქეთ, საქართველოს ჯანდაცვის სისტემის შესახებ“.
ჟან მონეს საინფორმაციო დღე
2024 წლის, 28 თებერვალს, ერასმუს+ საქართველოს ეროვნული ოფისის ორგანიზებით, ჩატარდა ჟან მონეს საინფორმაციო დღე თბილისში.
სახელმწიფო მართვის სკოლის სიმულაციური თამაში აბიტურიენტებისთვის „მართე სახელმწიფო“
27 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში, საჯარო მმართველობითა და დიპლომატიით დაინტერესებული აბიტურიენტებისთვის გაიმართა - სახელმწიფოს მართვის სიმულაციური თამაში „მართე სახელმწიფო“.
მკლავჭიდის ჩემპიონატი CU-ის სტუდენტებისთვის
26 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში, CU-ის სტუდენტებისთვის მკლავჭიდის ჩემპიონატი ჩატარდა.
პროფესორ ერეკლე პირველის საუკეთესო სტატიის ჯილდო
კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლის აფილირებული პროფესორი, ერეკლე პირველი, ნაზარბაევის უნივერსიტეტის (ასტანა) წლიურ სამეცნიერო კონფერენციაში ჩაერთო.
საუბრები ლიბრარეაში - „პრობლემებზე უნდა გელაპარაკოთ“
23 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში, მწერალ და ტელეწამყვან დავით გორგილაძესთან შეხვედრა გაიმართა.
თბილისის ტური CU-ის საერთაშორისო სტუდენტებისთვის
24 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების სამსახურის ინიციატივით, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო სტუდენტებისთვის თბილისის ტური გაიმართა, რომელსაც კავკასიის ტურიზმის სკოლის სტუდენტი ნიკოლოზ ჩერქეზიშვილი უძღვებოდა.
USAID-ის ეკონომიკური უსაფრთხოების პროგრამამ ტურიზმის სკოლას ტურიზმის განათლებაში შეტანილი წვლილისთვის სერტიფიკატი გადასცა
22 თებერვალს, USAID-ის ეკონომიკური უსაფრთხოების პროგრამამ, საერთაშორისო სტანდარტების დანერგვისა და სერტიფიცირების პროგრამის დახურვის ღონისძიება გამართა.
23 თებერვალს, CU კამპუსში, საბაკალავრო პროგრამებით დაინტერესებული აბიტურიენტებისთვის წლის პირველი საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
მრგვალი მაგიდის დისკუსია - „ევროკავშირი და საქართველო გაწევრიანების მოლაპარაკებების დაწყებამდე“
22 თებერვალს, გაიმართა მრგვალი მაგიდის დისკუსია: „ევროკავშირი და საქართველო გაწევრების მოლაპარაკებების დაწყებამდე“. ღონისძიება ჩატარდა კავკასიის უნივერსიტეტის ჟან მონეს წამყვანი ცენტრის ევროკავშირის კანონმდებლობის ტრანსპოზიციისთვის - JM CoE EUPOLTRANS (2022-2025) პროექტის ფარგლებში.
კონკურსი აბიტურიენტებისთვის - ვირტუალური მოგზაურობა დროსა და სივრცეში
21 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ტურიზმის სკოლის პროგრამებით დაინტერესებული აბიტურიენტებისთვის გაიმართა კონკურსი - "ვირტუალური მოგზაურობა დროსა და სივრცეში".
საინფორმაციო შეხვედრა GITA-ს 150 000 ლარიანი თანადაფინანსების გრანტების პროგრამაზე
21 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს 150 000 ლარიანი თანადაფინანსების გრანტების პროგრამის საინფორმაციო შეხვედრა.