20 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართა ბიზნესის სკოლის მენეჯმენტის ინგლისურენოვანი სადოქტორო პროგრამის სტუდენტის, გურანდა არჩუაძის სადისერტაციო ნაშრომის - "The Core Aspects of Motivation for Middle Managers in the Retail Trade Sector of Georgia" (სამეცნიერო ხელმძღვანელი- ბორის (ბუბა) ლეჟავა, პროფესორი) საჯარო დაცვა.
საორიენტაციო შეხვედრა საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამის სტუდენტებთან
16 თებერვალს, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, საერთაშორისო გაცვლით პროგრამებში (Erasmus+/ Bilateral Exchange) მონაწილე სტუდენტებს უმასპინძლა, რომლებიც სასწავლო პროცესს მიმდინარე აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრიდან დაიწყებენ.
კავკასიის უნივერსიტეტში საერთაშორისო სტუდენტებისათვის საორიენტაციო შეხვედრები დაიწყო
13 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა საერთაშორისო ხარისხის მაძიებელ სტუდენტებს კამპუსში უმასპინძლა.
ბიზნეს ვორკშოპი აბიტურიენტებისთვის
13 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა ბიზნეს ვორკშოპი აბიტურიენტებისთვის.
საინფორმაციო შეხვედრა აბიტურიენტებისთვის
14 თებერვალს, CU-ში საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
თენგიზ ვერულავას ნაშრომი „საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის მაცნეში“ გამოქვეყნდა
საერთაშორისო რეფერირებად ჟურნალში „საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის მაცნე“ გამოქვეყნდა კავკასიის უნივერსიტეტში ჩატარებული კვლევის „საბჭოთა ჯანდაცვის სისტემის კრიზისი: მიზეზების ანალიზი“ შედეგები.
სახელმწიფო მართვის სკოლის სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა
6 თებერვალს, კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და სტრატეგიული საჯარო მმართველობის სამაგისტრო პროგრამების ნაშრომების დაცვა გაიმართა.
კულტურული კავშირები ონლაინ: კულტურათაშორისი კომუნიკაციის მნიშვნელობა ციფრულ სივრცეში
როდესაც განათლება და კომუნიკაცია სულ უფრო მეტად ონლაინ სივრცეში გადადის, კულტურათაშორისი კომუნიკაცია აღარაა მხოლოდ სასურველი უნარი - ის აუცილებელია რეალური, გლობალური თანამშრომლობისთვის. სწორედ ამას ადასტურებს ისეთი პროექტები, როგორიცაა VIRTUALLYEDU - ვირტუალური გაცვლები და ციფრული განათლება.
კავკასიის ბიზნესის სკოლის კვლევითი ცენტრის ახალი პუბლიკაცია
გამოქვეყნდა კავკასიის ბიზნესის სკოლის კვლევითი ცენტრის ახალი პუბლიკაცია -„რუსული უცხოური კაპიტალი და მისი გავლენა ქართული კომპანიების ESG მდგრადობაზე“.
Erasmus+ პროექტის „SECURE” კონსორციუმის სამუშაო შეხვედრა
26-29 იანვარს, ესპანეთში, ვალიადოლიდის უნივერსიტეტში ჩატარდა Erasmus+ პროექტის „SECURE” კონსორციუმის სამუშაო შეხვედრა, რომელშიც მონაწილეობა მიიღო კავკასიის უნივერსიტეტისა და კავკასიის კიბერუსაფრთხოების ცენტრის დელეგაციამ, როგორც პროექტის წამყვანმა უნივერსიტეტმა საქართველოდან.
კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის საბაკალავრო ნაშრომების დაცვა
4 თებერვალს, გაიმართა კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საჯარო მმართველობის საბაკალავრო პროგრამების სტუდენტთა ნაშრომების დაცვა. სტუდენტებმა საკუთარი ნაშრომები წარადგინეს დაცვის კომისიის წევრების წინაშე.
ბიზნესის სკოლის სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა გაიმართა
27 იანვარს, კავკასიის ბიზნესის სკოლის სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა გაიმართა.
ცხადდება მობილობა კავკასიის უნივერსიტეტში გაზაფხულის სემესტრისთვის
კავკასიის უნივერსიტეტი აცხადებს მობილობას 2025-2026 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრისათვის.
სერვანტესის ინსტიტუტთან თანამშრომლობით კავკასიის უნივერსიტეტში დელეს საგამოცდო ცენტრი გაიხსნა
კავკასიის უნივერსიტეტის კიდევ ერთ მნიშვნელოვანი მიღწევა - სერვანტესის ინსტიტუტთან გაფორმებული თანამშრომლობის ფარგლებში CU-ში დელეს საგამოცდო ცენტრი გაიხსნა.
კავკასიის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა კვლევის ეთიკის საერთაშორისო პროექტის კონსორციუმის ტრენინგებს სამეცნიერო კომუნიკაციის სტრატეგიის განვითარების შესახებ
15-16 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის – „კვლევის კეთილსინდისიერება და ეთიკა ქართულ უნივერსიტეტებში“ ფარგლებში, გაიმართა ორდღიანი სამუშაო შეხვედრა, რომელიც სამეცნიერო კომუნიკაციის სტრატეგიის განვითარების საკითხებს დაეთმო. ღონისძიება ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და კავკასიის უნივერსიტეტის თანაორგანიზებით ჩატარდა.
კავკასიის ბიზნესის სკოლის სამაგისტრო პროგრამების სტუდენტების ნაშრომების დაცვა
ბიზნესის სკოლის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტებმა კომისიის წინაშე წარმატებით დაიცვეს ნაშრომები, რომელიც ეხებოდა ბინზესისა და ეკონომიკის სხვადასხვა სფეროებს.
თენგიზ ვერულავას, რევაზ ჯორბენაძის და გიორგი კურტანიძის ნაშრომი რეფერირებად საერთაშორისო ჟურნალში გამოქვეყნდა
საერთაშორისო რეფერირებად ჟურნალში„ეკონომიკა და ბიზნესი“ გამოქვეყნდა კავკასიის უნივერსიტეტში განხორციელებული კვლევის „მსგავსი დიაგნოზით დაკავშირებული ჯგუფების (DRG) დაფინანსების მეთოდის შემოღება საქართველოში და მისი გავლენა სამედიცინო მომსახურების ეფექტიანობაზე“ შედეგები.
„არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების კოდექსის კომენტარების“ პირველი სახელმძღვანელოს პრეზენტაცია
12 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტში, „არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების კოდექსის კომენტარების“ პირველი სახელმძღვანელოს პრეზენტაცია გაიმართა.
2024-2025 აკადემიური წლის საუკეთესო მეცნიერი
28 დეკემბერს, 2024-2025 აკადემიური წლის განმავლობაში სამეცნიერო კვლევითი აქტივობის კუთხით საუკეთესო შედეგების მქონე მეცნიერების დაჯილდოების ცერემონია გაიმართა.