27 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის კიბერ უსაფრთხოების ცენტრის მასპინძლობით ჩატარდა სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციისა და ინტეგრას მიერ ორგანიზებული ჰაკათონი.
კავკასიის უნივერსიტეტს ხაშურის მუნიციპალიტეტის ახალგაზრდული საბჭოს მოხალისეები და მათი წარმომადგენლები: ანი ანთიძე საბჭოს მდივანი, დაჩი სხირტლაძე საბჭოს თავმჯდომარე, ანი სუხიაშვილი საბჭოს მოადგილე, ანდრია ხორბალაძე საბჭოს წევრი და ელენე გოგალაძე საბჭოს წევრი ესტუმრნენ.
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულ არქივში, 26 სექტემბერს, გაიართა X საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია "არქივმცოდნეობა, წყაროთმცოდნეობა, ტენდენციები და გამოწვევები". სამდღიან კონფერენციაში 160-მდე ქართველი და უცხოელი მეცნიერი და მკვლევარი მონაწილეობს.
25 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის გაიმართა შეხვედრა თიბისის სტაჟირების პროგრამის შესახებ.
25 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, CSH-ის და "საქართველოს ფსიქოსინთეზის ინსტიტუტის" ერთობლივი ინიციატივით, გაიმართა საჯარო ლექცია თემაზე - ფსიქოსინთეზის პერსპექტივიდან დანახული ადამიანის შინაგანი კონფლიქტები.
25 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტს, დუშეთის ახალგაზრდული ცენტრის მოხალისეები, 11 და 12 კლასის მოსწავლეები, და მათი წარმომადგენლები, თამუნა ყიფშიძე დუშეთის ახალგაზრდული ცენტრის კარიერის კონსულტანტი და თამარ კარაული, დუშეთის ახალგაზრდული ცენტრის მუშაკი ესტუმრნენ.
18 და 24 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა უნივერსიტეტის შესაძლებლობების გაძლიერების პროგრამის (UCBP) ფარგლებში, ორდღიან ინტენსიურ, პრაქტიკულ სამუშაო შეხვედრას – „From Research to Impact: Thinking Commercially“ უმასპინძლა.
კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ორგანიზებით, დემოკრატიის კომისიის მცირე გრანტების პროგრამის ფარგლებში, სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn+ ოფიციალურად დაიწყო.
22 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა თათია მთვარელიძის საჯარო ლექცია - „ვატიკანისა და ათენის არქივებში მიკვლეული უცნობი ისტორიული წყაროები საქართველოს შესახებ“.
დემოკრატიის კომისიის მცირე გრანტების პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ორგანიზებით, დაიწყო 10-კვირიანი ინტენსიური სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn+, რომელშიც მონაწილეობს ქვეყნის მასშტაბით შერჩეული 11 ტექნოლოგიური სტარტაპი.
კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ, ამერიკის საელჩოს დელეგაციას გაცნობით შეხვედრაზე უმასპინძლა, რომელიც მიზნად ისახავდა უნივერსიტეტსა და საელჩოს შორის პარტნიორული ურთიერთობების შემდგომი გაძლიერებას, მიმდინარე პროექტების შედეგების შეჯამებას და სამომავლო თანამშრომლობის მიმართულებების განსაზღვრას.
23 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ადმინისტრაციული პერსონალისთვის გაიმართა პროექტის „VIRTUALLYEDU – ვირტუალური მობილობა და ციფრული განათლება“ საინფორმაციო შეხვედრა.
კავკასიის უნივერსიტეტსა და ლაიფციგის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტს (HTWK Leipzig) შორის არსებული თანამშრომლობის ფარგლებში, გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურის (DAAD) მიერ დაფინანსებული პროგრამა: მაკროეკონომიკა, ვაჭრობა და ინტერკულტურული ბიზნესი: გერმანია და სამხრეთ კავკასია”, ოფიციალურად გაიხსნა.
22 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, რიგით მერვე საფეხბურთო ჩემპიონატი "ფეფეს თასი 2025“ დაიწყო.
საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს 150 000 ლარიანი თანადაფინანსების საგრანტო კონკურსის გამარჯვებული 20 სტარტაპი ცნობილია.
გაიცანით პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn+ ის მენტორები!
კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების სამსახურის ინიციატივით, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო სტუდენტებისთვის თბილისის ტური გაიმართა.
13 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში ჩატარდა საჯარო ლექცია - 2025-26 წლების ტენდენციები მეწარმეებისთვის, ინოვატორებისა და ინვესტორებისთვის.
9-12 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაცია, უნივერსიტეტის პრეზიდენტის, კახა შენგელიას ხელმძღვანელობით, ქალაქ გოტენბურგში, შვედეთი, EAIE-ის (European Association for International Education) ყოველწლიურ საგანმანათლებლო გამოფენაზე იმყოფებოდა.
4-6 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის პროფესორმა გურანდა ჭელიძემ მონაწილეობა მიიღო COST CA22124 ECO4ALL პირველი და მეორე სამუშაო ჯგუფების ჰიბრიდულ შეხვედრაში. შეხვედრას მასპინძლობდა კოსის საერთაშორისო საკონფერენციო ცენტრი (საბერძნეთი).