სახელმწიფო მართვის სკოლის სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა
30 ივნისს, კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების სამაგისტრო პროგრამის სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა გაიმართა.
კომისიაში შედიოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის დიპლომატიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების პროგრამის პროფესორები - ეკა აკობია, გიორგი ცხადაია და ემირ ეთერია, ასევე აფილირებული ასოცირებული პროფესორი - ნანა ფირცხელანი.
• ანა ბეჟაშვილი - ,,IMEC-ის პოლიტიკურ-სტრატეგიული მნიშვნელობა საუდის არაბეთის საგარეო პოლიტიკაში: რეგიონული ბალანსირების დინამიკა 2023-2025 წლებში“. ხელმძღვანელი: ნიკო ქელბაქიანი, მოწვეული ლექტორი;
• მარიამ ძირკველიშვილი - ,,ენერგეტიკული თანამშრომლობიდან სტრატეგიულ ავტონომიამდე: ევროკავშირისა და თურქეთის ენერგეტიკული ურთიერთობების გადაფასება უკრაინის ომის ფონზე“. ხელმძღვანელი: ნანა ფირცხელანი, აფილირებული ასოცირებული პროფესორი;
• ნატალია სადაღაშვილი - ,,ევროპის წამყვანი ქვეყნების - გერმანიის, საფრანგეთისა და იტალიის თავდაცვის პოლიტიკის ცვლილება უკრაინაში მიმდინარე რუსეთის აგრესიის ფონზე 2022-2025 წლებში“. ხელმძღვანელი: გიორგი ცხადაია, აფილირებული პროფესორი;
• ქეთევან გაბიძაშვილი - ,,იაპონიის სანქციების პოლიტიკა რუსეთის ფედერაციის მიმართ: გავლენა სადავო კუნძულებსა და ორმხრივ ურთიერთობებზე“. ხელმძღვანელი: სერგი კაპანაძე, მოწვეული პროფესორი;
• ნინო შერაზადიშვილი - ,,ევროკავშირის პირობითობის საზღვრები ჰიბრიდულ რეჟიმებში: დემოკრატიული რეფორმა და ევროკავშირის საგარეო პოლიტიკის კონვერგენცია საქართველოსა და სერბეთში (2012-2022)“. ხელმძღვანელი: სერგი კაპანაძე, მოწვეული პროფესორი;
• გურამ გრიგალავა - ,,ჩინეთის ეკონომიკური ჩართულობა აფრიკაში: სტრატეგიული მიზნები და გავლენის მექანიზმები“. ხელმძღვანელი: გიორგი ცხადაია, აფილირებული პროფესორი;
• ლაშა ბლუაშვილი - ,,რაციონალურობის აღქმის როლი რუსულ აგრესიაზე რეაგირების ფორმირებაში“. ხელმძღვანელი: გიორგი ცხადაია, აფილირებული პროფესორი;
• მარიამ ამყოლაძე - ,,დიდ სახელმწიფოებში განხორციელებული ტერორისტური აქტების გავლენა მცირე სახელმწიფოს უსაფრთხოების პოლიტიკის ფორმირებაზე: საქართველოს შემთხვევის ანალიზი“. ხელმძღვანელი - გიორგი ცხადაია, აფილირებული ასისტენტ პროფესორი.

On June 30, Caucasus School of Governance held a thesis defense for students of Master’s degree program in Diplomacy and International Relations.
Students presented their MA theses in front of the thesis defense Commission, professors - Dr. Eka Akobia, Dr. Giorgi Tskhadaia, Dr. Emir Eteria and affiliate associate professor – Nana Pirtskhelani.
- Ana Bezhashvili – "The Political and Strategic Significance of IMEC in Saudi Arabia's Foreign Policy: The Dynamics of Regional Balancing, 2023–2025". Supervisor: Niko Kelbakiani, Invited Lecturer;
- Mariam Dzirkvelishvili – "From Energy Cooperation to Strategic Autonomy: Reassessing EU–Turkey Energy Relations in the Context of the Ukraine War". Supervisor: Nana Pirtskhelani, Affiliated Associate Professor;
- Natalia Sadaghashvili – "Changes in the Defense Policies of Europe's Leading Countries—Germany, France, and Italy-in Response to Russia's Ongoing Aggression Against Ukraine, 2022–2025". Supervisor: Giorgi Tskhadaia Affiliated Professor;
- Ketevan Gabidzashvili – "Japan's Sanctions Policy Toward the Russian Federation: Implications for the Disputed Islands and Bilateral Relations". Supervisor: Sergi Kapanadze, Invited Professor;
- Nino Sherazadishvili – "The Limits of EU Conditionality in Hybrid Regimes: Democratic Reform and the Convergence of EU Foreign Policy in Georgia and Serbia (2012–2022)". Supervisor: Sergi Kapanadze, Invited Professor;
- Guram Grigalava – "China's Economic Engagement in Africa: Strategic Objectives and Mechanisms of Influence"
Supervisor: Giorgi Tskhadaia, Affiliated Professor; - Lasha Bluashvili – "The Role of Perceptions of Rationality in Shaping Responses to Russian Aggression"
Supervisor: Giorgi Tskhadaia, Affiliated Professor; - Mariam Amqoladze – "The Impact of Terrorist Attacks in Major Powers on the Formation of the Security Policy of a Small State: A Case Study of Georgia". Supervisor: Giorgi Tskhadaia, Affiliated Assistant Professor.