ეკონომიკის სამაგისტრო პროგრამა შემუშავებულია ბულგარეთის, ბელგიისა და მაგდებურგის უნივერსიტეტებისა და ფლორიდის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიკის ფაკულტეტის პროფესორებთან კონსულტაციების შედეგად. პროგრამა ითვალისწინებს კადრების მომზადებას ეკონომიკის მიმართულებით.
რატომ უნდა აირჩიოთ ჩვენი სამაგისტრო პროგრამა?
- ეკონომიკის სამაგისტრო პროგრამა კურსდამთავრებულს აძლევს ეკონომიკის სფეროში მოღვაწეობისა და საერთაშორისო ბაზარზე კონკურენტუნარიან სპეციალისტად ჩამოყალიბებისათვის საჭირო თეორიულ ცოდნასა და პრაქტიკული უნარების დაუფლების შესაძლებლობას.
- ფუნდამენტურ და სპეციალურ ეკონომიკურ დისციპლინებში მიღებული ცოდნა და უნარ-ჩევევბი, მაგისტრანტს საშუალებას მისცემს: მოახდინოს სახელმწიფოს ეკონომიკური პოლიტიკის შეფასება, გაათვითცნობიეროს საბაზრო ეკონომიკის ფუნქციონირების კანონზომიერებები მიკრო, მაკრო და საერთაშორისო დონეზე, დაეუფლოს გარდამავალი ქვეყნების ეკონომიკის, შრომის ეკონომიკის, მონეტარული და პოლიტიკური ეკონომიკის, რეგიონალური ინტეგრაციისა და საერთაშორისო ვაჭრობის თანამედროვე პრინციპებს.
- ეკონომიკის სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამის სასწავლო პრაქტიკის ხელშეწყობისთვის სკოლას გაფორმებული აქვს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმები როგორც სამთავრობო, ასევე კერძო სექტორთან საქართველოში.

The Master’s Program in Economics has been developed in consultation with professors of economics from the universities of Bulgaria, Belgium and Magdeburg as well as Florida State University. The program envisages training of personnel in the field of economics.
Why should you choose our program?
• The Master’s Program in Economics provides the graduate with the theoretical knowledge and practical skills needed to pursue a career in the field of economics and to become a competitive specialist on the international market.
• The knowledge they receive from fundamental and special economic disciplines will allow the graduates to: assess the economic policy of the state; understand the rules of how the market economy functions at micro, macro and international levels; master the modern principles of transition economies, labor economy, monetary and political economy, regional integration and international trade.
• The school has signed Memorandums of Cooperation with both governmental and private sectors in Georgia to support the teaching of the Master's Program in Economics.