• 2 ცალი პასპორტის ფოტოსურათი (იგივე ჩაწერილი CD-ზე)
პროგრამაზე ჩარიცხვის ერთ-ერთი წინაპირობაა ინგლისური ენის B2 დონეზე ცოდნა. ამისათვის, აპლიკანტმა უნდა წარმოადგინოს:
• ინგლისური ენის B2 დონის დამადასტურებელი სერტიფიკატი
• ან ამ ცოდნის დადასტურება უნდა შეძლოს დიპლომის დანართით
• ან გაიაროს ინგლისურ ენაში შიდა საუნივერსიტეტო ტესტირება
• აპლიკანტები, რომლებსაც დასრულებული აქვთ ინგლისურენოვანი საბაკალავრო ან/და სამაგისტრო პროგრამები, თავისუფლდებიან აღნიშნული სერტიფიკატის და ინგლისურ ენაში შიდა საუნივერსიტეტო გასაუბრება/ტესტირების ვალდებულებისაგან
საბუთების შემოწმების ეტაპის შემდგომ აპლიკანტები გაივლიან გასაუბრებას მიმღებ კომისიასთან მიმღებ კომისიასთან, რომლის ფარგლებშიც დგინდება დარგის შესახებ აპლიკანტის საბაზისო ცოდნა და უმაღლესი განათლების შემდგომ საფეხურზე სწავლის გაგრძელების მოტივაცია. აპლიკანტი ფასდება 100 ქულიდან, რომელშიც 60 ქულას წარმოადგენს ერთიანი სამაგისტრო გამოცდის A ტესტის შედეგები, ხოლო 40 ქულა წარმოადგენს მიმღებ კომისიასთან გასაუბრების შედეგს (20 ქულით ფასდება სპეციალობის ცოდნა, ხოლო 20 ქულით აპლიკანტის პრეზენტაბელურობა და სწავლის გაგრძელების მოტივაცია/უნარი).
პროგრამაზე სტუდენტის მობილობით გადმოსვლის შემთხვევაში, საკითხს შეისწავლის პროგრამის დირექტორი და სკოლის დეკანი ზემოთ დათქმული პირობების გათვალისწინებით. გადაწყვეტილება სტუდენტის მობილობის შესახებ ფორმდება უნივერსიტეტის პრეზიდენტის ერთიანი ბრძანებით.
თარიღები
• საბუთების მიღება - სექტემბერი;
• გამოცდა ინგლისურ ენაში (საჭიროების შემთხვევაში) – სექტემბერი, 2026;
• CU გრანტის გამოცდა - სექტემბერი, 2026;
• შერჩეულ კანდიდატებთან გასაუბრება - სექტემბერი, 2026;
• საბუთების წარდგენამდე გთხოვთ გაიაროთ 1 წუთიანი ონლაინ რეგისტრაცია
სწავლების საფასური: პროგრამის სრული ღირებულებაა 9,900 ლარი
საფასურის გადახდა ხდება სემესტრულად, აღებული კრედიტების შესაბამისად.
CU გრანტი
შიდა საგრანტო გამოცდა შედგება 15 ტესტური კითხვისგან და 3 მოკლე ესეს ტიპის კითხვისგან. ტესტური კითხვები ამოწმებს კანდიდატის უცხო ტექსტის ანალიზის უნარს და მარტივი რიცხობრივი მონაცემების ინტერპრეტაციის უნარს. ესეს ტიპის კითხვები ამოწმებს არგუმენტაციის უნარსა და სასურველი სპეციალობის შესახებ ზოგად ცოდნას.
CU სტანდარტული გადასახადი
CU გრანტის მოპოვებისას
4 950 ლარი
2 475 ლარი
იმ შემთხვევაში თუ კავკასიის უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულს არ აქვს GPA (3,5 და მეტი), ის მიიღებს სრული პროგრამის ღირებულების 10%-იან დაფინანსებას.

Pre-conditions for enrollment in the Master’s Program in Diplomacy and International Relations are:
d) Proof of B2 level English language proficiency (submission of internationally recognized certificate)
e) Interview with the admission comission.
Application package includes:
1. Certified copy of diploma and grade sheet;
2. Aplicant’s CV (resume);
3. 2 passport photos (on CD too);
4. Copy of the ID card;
5. Copy of the military service card (for male candidates);
6. Unified National Examination card;
7. Motivation letter.
A B2 level of competence in English is one of the preconditions for the enrollment into the program. The applicant must  meet one of following criteria:
• Internationally approved certificate – B2 level;
• Or the knowledge of English language at B2 level should be proved by the Diploma Supplement;
• Or the aplicant should take a test/interview.
• Applicants who have finished english language BA or MA programs are free from the obligation to take the university interview/testing or submit the cerificate.
Second step of the enrolment process is the interview with the commission, which determines applicant’s basic knowledge in the field and the motivation to continue his/her studies to the next level of higher education. Maximum evaluation score for each applicant is 100, from which 60 points are allocated for A test results of Unified National Examination and remaining 40 points are allocated to the interview with the commission (20 points- knowledge of the field, 20 points – motivation and presentation skills).
In case of mobility, the decision is made by the program director and the dean of the school, in accordance to the abovementioned criteria. Decision regarding the student mobility is approved with the order of the president of the University.
Dates
• Document submission – September; Room A2;
• Test in English language - September, 2026;
• Interview with selected candidates - September, 2026;
• Test for CU grant applicants -  September, 2026;
• Please submit 1 minute online registration before submitting the documents.
Tuition Fee:  9,900 GEL. Tuition fee is paid per semester according to the number of credits taken.
Along with state grant students can also get CU Grant, which covers 50% of the total tuition fee. Preconditions for the CU grant:
• If you are / were a graduate of any university bachelor's program and have a bachelor's total weighted average (GPA) of 3.5 and above
• If you earn 65% or more of the maximum grant score on the Unified Master's Exam
CU grant test consists of 15 closed and 3 open, short essay type questions. Closed questions determine applicants’ text (English language text) and data analysis skills. Essay-type questions show applicants’ argumentation skills and general knowledge of the field.