გაეროს უშიშროების საბჭოს მოდელირება
გაეროს ქალთა ორგანიზაციამ, ევროპის უნივერსიტეტთან და ახალგაზრდული ინიციატივა „მე-16 ელემენტთან“ პარტნიორობით, გამართა გაეროს უშიშროების საბჭოს მოდელირება - ღია დებატები თემაზე ქალებზე, მშვიდობასა და უსაფრთხოებაზე, რომელიც ეძღვნებოდა ქალების, მშვიდობისა და უსაფრთხოების დღის წესრიგის (გაეროს უშიშროების საბჭოს რეზოლუცია 1325) 25 წლის იუბილეს.
ღონისძიებაში მონაწილეობა  მიიღეს კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის სტუდენტებმა, რომელთაც შესაძლებლობა მიეცათ, წარმოედგინათ თავი გლობალურ ლიდერებად და ემსჯელათ ჩვენი დროის ერთ-ერთ ყველაზე მნიშვნელოვან თემაზე.
საპრიზო ადგილები მოიპოვეს:
• I ადგილი — მარიამ თვალაძე, კავკასიის სამართლის სკოლის სტუდენტი
• II ადგილი — გიორგი ღურჭუმელია, კავკასიის სამართლის სკოლის სტუდენტი
• III ადგილი — ცოტნე ქოქიაშვილი, კავკასიის სამართლის სკოლის სტუდენტი
დებატებამდე დელეგატებმა მონაწილეობა მიიღეს წინასწარ სამუშაო შეხვედრაში, რომლის მიზანი იყო მათი ცოდნის გაღრმავება ქალების, მშვიდობისა და უსაფრთხოებების დღის წესრიგის შესახებ, მოლაპარაკების უნარების განმტკიცება და უშიშროების საბჭოს პროცედურების სირთულეებისთვის მომზადება.
ღონისძიების განმავლობაში მონაწილეებმა წარმოადგინეს ქვეყნების პოზიციები, ჩამოაყალიბეს ალიანსები და ხმის მიცემის სიმულაციის დროს მიიღეს ახალი რეზოლუცია ქალების, მშვიდობისა და უსაფრთხოება თემაზე - რითაც წარმოაჩინეს თავიანთი ლიდერობა და ხედვა ინკლუზიური მშვიდობის მშენებლობის შესახებ.

UN Women, in partnership with European University and the youth-led initiative 16th Element, hosted the Model UN Security Council Open Debate on Women, Peace and Security, dedicated to the 25th Anniversary of the WPS Agenda (UNSCR 1325).
Students from the Caucasus School of Law participated in the event, where they had the opportunity to present themselves as global leaders debate one of the most critical agendas of our time.
They won top places:
• 1st Place: Mariam Tvaladze, Caucasus School of Law
• 2nd Place: Giorgi Ghurchumelia, Caucasus School of Law
• 3rd Place: Tsotne Kokiashvili, Caucasus School of Law
Ahead of the debate, delegates participated in a pre-debate workshop to deepen their understanding of the WPS agenda, strengthen negotiation skills, and prepare for the complexities of Security Council procedures.
Throughout the day, delegates presented country positions, negotiated alliances, and successfully passed a new WPS resolution during a voting simulation — showcasing their leadership and vision for inclusive peacebuilding.