კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია ლიბრარეაში, საუბრები ლიბრარეას ფარგლებში, გაიმართა შეხვედრა თემაზე - „ფოტოგრაფია და მოგზაურობა“.
შეხვედრას წარუძღვა ფოტოგრაფი მინდია მიდელაშვილი.
სპიკერმა საკუთარ გამოცდილებაზე დაყრდნობით ისაუბრა მოგზაურობისა და ახალი კულტურის შესწავლის მნიშვნელობაზე ფოტოგრაფიაში, ვინაიდან თითოეული ახალი კულტურა ახალი ისტორიის დასაწყისია და ყველა ფოტო მნიშვნელოვან შინაარს ატარებს. შეხვედრაზე ასევე განხილული იყო პორტრეტის ფოტოგრაფია და ის, თუ როგორ შეიძლება პორტრეტი ადამიანის სულის ანარეკლი იყოს.
ლექცია ინტერაქციულ ფორმატში ჩატარდა, რაც გამოიხატა სტუდენტების აქტიურ ჩართულობასა და მათ მიერ დასმულ საინტერესო და მრავაფლეროვან კითხვებში.

The Caucasus University bookstore Libraria hosted a "Photography and Travel" discussion as part of the Libraria Talks series.
The meeting was led by photographer Mindia Midelashvili. He drew from personal experience to discuss the importance of traveling and studying new cultures in photography, as each new culture is the beginning of a new story and every photo carries meaningful content.
The discussion also involved portrait photography and how a portrait can be a reflection of the human soul.
The event was held in an interactive format, with active student involvement and interesting and multifaceted questions.