23 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, რიგით მეშვიდე საფეხბურთო ჩემპიონატი "ფეფეს თასი 2024“ დაიწყო.
აღსანიშნავია, რომ ჩემპიონატი კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტის, გიორგი ნიშნიანიძის (ფეფეს) სახელს ატარებს და უკვე მეშვიდე წელია, კავკასიის უნივერსიტეტში ტარდება.
2024 წლის ლიგაში მონაწილეობას იღებს, როგორც ქართველი, ასევე უცხოელი სტუდენტებისგან დაკომპლექტებული 49 და კავკასიის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის ერთი გუნდი. თამაშებს უძღვებიან საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციიდან მოწვეული მსაჯები.
„ფეფეს თასი 2024“-ის ფინალი 2 ოქტომბერს ჩატარდება, სადაც საპრიზო ადგილზე გასული გუნდები გამოვლინდებიან.
პირველ ადგილზე გასულ გუნდს გადაეცემა "ფეფეს თასი 2024“-ის გარდამავალი თასი, ასევე პირველ, მეორე და მესამე ადგილზე გასულ გუნდებს, კავკასიის უნივერსიტეტისგან გადაეცემათ 1000, 750 და 500 ლარიანი სასაჩუქრე ვაუჩერები.
პირველ ადგილზე გასული გუნდი მომდევნო ერთი წლის განმავლობაში უნივერსიტეტის სახელით იასპარეზებს სხვადასხვა ჩემპიონატში.

On September 23, the seventh consecutive football championship "FEFE Cup 2024" started at the Caucasus University campus. The championship is named after Giorgi Nishnianidze (Fefe), a student of Caucasus University.
The championship was officially opened by Caucasus University President Kakha Shengelia and Giorgi Nishnianidze's father, Mamuka Nishnianidze.
In the 2024 edition, 49 teams, including both Georgian and international students, as well as one team from the university's administration, are competing. The games are officiated by referees invited from the Football Federation of Georgia.
The finals of the "FEFE Cup 2024" will be held on October 2, where the winning teams will be announced.
The first-place team will receive the "FEFE Cup 2024" transitional trophy, and teams placing first, second, and third will be awarded gift vouchers of 1000, 750, and 500 GEL, respectively.
The team in first place will compete in various championships on behalf of the university during the next year.