13 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა ილია ჩხეიძის ლექცია თემაზე - „რენესანსის ეკონომიკა“. შეხვედრა კულტურულ მოვლენათა ეკონომიკური საფუძვლების გააზრებასა და სტუდენტებში კრიტიკული ხედვის განვითარებას ემსახურებოდა.
სპიკერმა განიხილა, როგორ უკავშირდებოდა რენესანსის ეპოქის ხელოვნებისა და მეცნიერების აღორძინება შრომის, ვაჭრობისა და ფინანსური სისტემების განვითარებას.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის ფორმატში გაგრძელდა, სადაც სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, საკუთარ ხედვებზე ემსჯელათ და სპიკერთან ღია დიალოგი გაემართათ.

On June 13, Ilia Chkheidze’s lecture on the topic “Renaissance Economics” was held at Caucasus University. The meeting served to understand the economic foundations of cultural events and develop a critical perspective among students.
The speaker discussed how the revival of art and science during the Renaissance era was connected to the development of labor, trade, and financial systems.
The meeting continued in a Q&A format, where students had the opportunity to discuss their own perspectives and engage in an open dialogue with the speaker.