2 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია კავკასიის უნივერსიტეტის ელჩებს შეხვდა.
ელჩებს მიესალმა სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების სამსახურის უფროსი მერი ხვიჩია და დეტალურად ისაუბრა ელჩების პროგრამის შესახებ.
კავკასიის უნივერსიტეტის ელჩების პროგრამა მესამე წელია, რაც წარმატებით ხორციელდება. 2025 წლის შემოდგომის სემესტრს კი ახალი ნაკადი შეემატა, რომელიც CU-ის თერთმეტი სკოლის 37 გამორჩეულ სტუდენტს აერთიანებს.
37 ელჩი, რომლებიც განსაკუთრებული აკადემიური მოსწრების, უნარ-ჩვევების, მრავალფეროვანი ინტერესებისა და საერთაშორისო აკადემიური გამოცდლებების მიხედვით შეირჩნენ, 1 წლის განმავლობაში მონაწილეობას მიიღებენ CU-ის სტუდენტური ცხოვრების გუმჯობესებასა და ადგილობრივი თუ საერთაშორისო სტუდენტებისთვის ინკლუზიური ატმოსფეროს შექმნაში.
უნივერსიტეტის ელჩების პროგრამა საერთაშორისოდ აპრობირებული მეთოდია, რომელიც სტუდენტების ჩართულობის ზრდასა და მათი დახმარებით, სტუდენტური ცხოვრების კიდევ უფრო მეტად გააქტიურებას ემსახურება.
შეხვედრის დასასრულს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა ელჩებს მათთვის დამზადებული ბრენდირებული მაისურები და პინები გადასცა.

On September 2, an introductory meeting took place between the President of Caucasus University, Kakha Shengelia, and the Caucasus University Ambassadors.
The meeting was opened by Meri Khvichia, Head of the Student and Organizational Events Service, who provided detailed information about the Ambassadors Program.
The Caucasus University Ambassadors Program has been operating successfully for the past three years. In the fall semester of 2025, a new stream of students has been added, uniting 37 outstanding students from all eleven CU schools.
The 37 Ambassadors, who were selected based on their exceptional academic performance, skills, diverse interests, and international academic experiences, will participate in improving CU student life and creating an inclusive atmosphere for local and international students for a year.
The University Ambassador Program is an internationally recognized initiative that promotes student engagement and helps enrich student life.
At the conclusion of the meeting, the President of Caucasus University presented the Ambassadors with specially designed CU-branded T-shirts and pins.