13-15 ივლისს, მედიცინის სკოლას ეწვივნენ ისრაელის Yezreel Valley College-ის საექთნო დეპარტამენტის წარმომადგენლები. ვიზიტის მიზანი იყო ორ ინსტიტუციას შორის აკადემიური და კვლევითი თანამშრომლობის გაღრმავება თანამედროვე მედიცინისა და საექთნო განათლების მიმართულებით.
სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, გაიმართა შეხვედრები კავკასიის მედიცინის სკოლის ადმინისტრაციასთან, აკადემიურ პერსონალთან, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტთან, კვლევითი ცენტრის წარმომადგენლებთან და ხარისხის უზრუნველყოფისა და მონიტორინგის დეპარტამენტთან.
შეხვედრებზე მხარეებმა განიხილეს თანამშრომლობის შესაძლებლობები ისეთ მნიშვნელოვან მიმართულებებში, როგორიცაა:
- ერთობლივი სასწავლო კურსებისა და მოდულების განვითარება;
- აკადემიური პერსონალისა და სტუდენტების გაცვლითი შესაძლებლობები;
- ერთობლივი კვლევითი პროექტები და საერთაშორისო პუბლიკაციები;
- ტელესაექთნო (Telenursing), სიმულაციაზე დაფუძნებული სწავლება, ციფრული ჯანდაცვა და ხელოვნური ინტელექტის ინტეგრაცია საექთნო განათლებაში.
ვიზიტის ფარგლებში, სტუმრები გაეცნენ კავკასიის უნივერსიტეტის საგანმანათლებლო გარემოს, ხარისხის უზრუნველყოფის მექანიზმებსა და კვლევით საქმიანობას. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ერთობლივი საგანმანათლებლო ინიციატივების განვითარებას, მათ შორის ტელესაექთნო კურსის ფარგლებში თანამშრომლობის გაძლიერებას.

From July 13–15, Caucasus Medicine School hosted representatives from the Department of Nursing of Yezreel Valley College, Israel, for a three-day academic visit aimed at strengthening academic and research collaboration in the field of contemporary medical and nursing education.
During the visit, a series of meetings were held with the administration of Caucasus Medicine School, academic staff, representatives of the International Relations Department of Caucasus University, the Research Center and the Quality Assurance and Monitoring Department.
The discussions focused on opportunities for future collaboration in key areas, including:
• Development of joint courses and educational modules;
• Faculty and student exchange opportunities;
• Joint international research projects and publications;
• Telenursing, simulation-based education, digital health and the integration of artificial intelligence into nursing education.
During the visit, the guests explored the educational environment of Caucasus University, its quality assurance mechanisms and research activities. Special attention was dedicated to developing joint educational initiatives, including future cooperation within the framework of the Telenursing course.