რენის ბიზნესის სკოლის წარმომადგენლების ვიზიტი
10 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტმა რენის ბიზნესის სკოლის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებს, ქეროლაინ ჟუანენს (Caroline Jouanin), პოლინ კოჟან (Pauline Cojean) და ასევე, საქართველოში კამპუს ფრანსის ხელმძღვანელს, ნათია მსხალაძეს, უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა კავკასიის ბიზნესის სკოლის დეკანთან - ელენე ჯღარკავასთან, ბიზნესის სკოლის საბაკალავრო პროგრამების ადმინისტრაციულ დირექტორთან - თათია მაისურაძესთან და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორთან - ქეთევან კარბაიასთან. მხარეებმა არსებულ თანამშრომლობებსა და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს.
რენისა და კამპუსს ფრანსის წარმომადგენლებმა საინფორმაციო შეხვედრა გამართეს  ბიზნესის ადმინისტრირების ერთობლივი 3 წლიანი საბაკალავრო პროგრამის პირველი და მეორე მიღების სტუდენტებთან.  სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დეტალური ინფორმაცია მიეღოთ სტუდენტური სერვისების, საფრანგეთში ცხოვრების, სტაჟირებისა, სასწავლო პროცესის და საფრანგეთში გამგზავრებასთან დაკავშირებული სავიზო პროცედურების შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტისა და რენის ბიზნესის სკოლის ერთობლივი პროგრამა პირველი პრეცედენტია საქართველოში, რომელიც სტუდენტებს საშუალებას აძლევს, საბაკალავრო საფეხურზე ისწავლონ მხოლოდ 3 წელი და მიიღონ ორი უნივერსიტეტის  ერთობლივი აკადემიური ხარისხი, ისწავლონ საზღვარგარეთ ევროპის წამყვან უნივერსიტეტში და მიიღონ ცოდნა საერთაშორისო დონის უცხოელი თუ ქართველი პროფესორებისგან. პროგრამა 2022 წლიდან წარმატებით ხორციელდება.

Visit of Rennes Business school representatives
On April 10, Caucasus University hosted Caroline Jouanin and Pauline Cojean, representatives of the International Relations Department of Rennes Business School and the head of Campus France in Georgia, Natia Mskhaladze.
Within the framework of the visit, a work meeting was held with the Dean of Caucasus School of Business - Elene Jgharkava, the administrative director of the undergraduate programs of the Business School - Tatia Maisuradze and the director of the International Relations Department - Ketevan Karbaia.  The parties talked about existing cooperation and future plans.
Representatives of RSB and Campus France held an informational meeting with the students of the first intake and the second of the joint 3-year bachelor's program in business administration. Students had the opportunity to get detailed information about student services, life, internships, study process and visa related issues.
It should be noted that the joint program of Caucasus University and Rennes Business School is the first precedent in Georgia, which allows students to study at the bachelor's level for only 3 years and receive a joint academic degree from two universities, study abroad at a leading European university and receive knowledge from international-level foreign or Georgian professors. The program is successfully implemented since 2022.
Rennes Business School, located in the city of Rennes, France, has achieved triple accreditation levels such as: AACSB, EQUIS, AMBA.