დისკუსია - ენა და დიალექტი; ფერეიდნული დიალექტის მარგალიტები
31 მარტს,  16:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკაში, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ფილოლოგიის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები: ლევან კაკლიანი და ელენე ბერიძე წარუძღვებიან  დისკუსიას  თემაზე - ენა და დიალექტი; ფერეიდნული დიალექტის მარგალიტები.
დისკუსიაში მონაწილეობას მიიღებენ მოწვეული მკვლევრები:  მარინე ბერიძე, ლია ბაკურაძე, დიანა ანფიმიადი, ნიკოლოზ ნახუცრიშვილი, ამინ ნაგელიანი.
• მოწვეული მკვლევრები მოგვითხრობენ: ენისა და დიალექტის მნიშვნელობაზე, საქართველოს ლინგვისტურ პორტრეტზე, ფერეიდნელი ქართველების ენობრივ ხატზე და სხვა. ღონისძიების დასასრულს, ფერეიდნელი ქართველები მუსიკალურ ნაწარმოებს წარადგენენ;

DISCUSSION - LANGUAGE AND DIALECT; PEARL OF THE FEREYDAN DIALECT
On March 31, at 16:00, students from the School of Humanities and Social Sciences bachelor's program in philology, Levan Kakliani and Elene Beridze, will lead a discussion on the topic - language and dialect; Pearl of the Fereydan dialect - in the Caucasus University library.
The discussion will feature invited researchers Marine Beridze, Lia Bakuradze, Diana Anfimiadi, Nikoloz Nakhutsrishvili, and Amin Nageliani.
Invited researchers will speak about:  the importance of language and dialect; the linguistic portrait of Georgia; the linguistic image of Fereydan Georgians, and more.