ICOM-ის საქართველოს ეროვნული კომიტეტის წარმომადგენლების შეხვედრა სტუდენტებთან
კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ევროპისმცოდნეობის საბაკალავრო პროგრამის აკადემიური ხელმძღვანელის, პროფესორ გურანდა ჭელიძის მოწვევით, 8 ივნისს, 12:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის C9 აუდიტორიაში, გაიმართება მუზეუმების საერთაშორისო საბჭოს (ICOM) საქართველოს წარმომადგენლების შეხვედრა სტუდენტებთან.
შეხვედრაზე ICOM საქართველოს თავმჯდომარე ლანა ქარაია და საბჭოს წევრები - მანანა თევზაძე, ნინი სანადირაძე, ანა შანშიაშვილი, ნინო ხუნდაძე, მაკა კვარაცხელია, მარიამ ჩხაიძე - სტუდენტებს გააცნობენ ICOM საქართველოს საქმიანობას და განიხილავენ სამუზეუმო და კულტურული მემკვიდრეობის მიმდინარე გამოწვევებს შემდეგი მიმართულებით: მუზეუმების სოციალური როლი; მუზეუმების მონაწილეობა მდგრადი განვითარების მიზნების შესრულებაში; კულტურული მემკვიდრეობის დაცვა კრიზისის დროს.
შეხვედრა ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართება - სტუდენტებს შესაძლებლობა ექნებათ, მიიღონ მათთვის საინტერესო კითხვებზე პასუხები მუზეუმებისა და კულტურული მემკვიდრეობის თემებზე.

Representatives of the Georgian National Committee of ICOM will meet with students
At the invitation of Professor Guranda Chelidze, academic head of the Caucasus School of Humanities and Social Sciences European studies bachelor’s degree program, a meeting of representatives of the International Council of Museums (ICOM) of Georgia with students will be held on June 8 at 12:00 in the C9 auditorium of Caucasus University.
At the meeting, ICOM Georgia chairman Lana Karaia and members of the board - Manana Tevzadze, Nini Sanadiradze, Ana Shanshiashvili, Nino Khundadze, Maka Kvaratskhelia, Mariam Chkhaidze - will introduce students to the activities of ICOM Georgia and discuss the current challenges of museum and cultural heritage in the following direction: social role of museums; participation of museums in the fulfillment of sustainable development goals; Protecting cultural heritage in times of crisis.
The meeting will be held in an interactive mode - students will have the opportunity to get answers to the questions they are interested in on the topics of museums and cultural heritage.