საჯარო ლექცია -"რატომ ევროკავშირი? ინდუსტრიული პოლიტიკის ევროპული ღირებულებები"
29 მარტს, 18:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია „ლიბრარეა“ -ში, გაიმართება საჯარო ლექცია თემაზე: "რატომ ევროკავშირი? ინდუსტრიული პოლიტიკის ევროპული ღირებულებები", ლექციას ჩაატარებს კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი-თენგიზ ვერულავა.
ევროკავშირის ინდუსტრიული პოლიტიკა ხაზს უსვამს სახელმწიფოს გადამწყვეტ როლს ეკონომიკური ზრდის ასამაღლებლად. ინდუსტრიული პოლიტიკა სახელმწიფოს სტრატეგიული ძალისხმევაა ეკონომიკური გარდაქმნების წასახალისებლად და მიზნად ისახავს ეკონომიკური აქტივობების ზრდას.
ინდუსტრიული პოლიტიკის მეშვეობით სახელმწიფო ცდილობს დააჩქაროს ინდუსტრიის ადაპტაცია სტრუქტურულ ცვლილებებთან, ხელი შეუწყოს ინოვაციების, კვლევისა და ტექნოლოგიურ განვითარებას.

Public lecture: Why the European Union? European Values of Industrial Policy
On March 29, at 18:00, a public lecture on the topic: "Why the European Union? European Values of Industrial Policy" will be held in the Caucasus University bookstore "Librarea", the lecture will be conducted by Caucasus University professor, Tengiz Verulava.
The industrial policy of the European Union emphasizes the crucial role of the state in promoting economic growth. Industrial policy is a strategic effort of the state to encourage economic transformations and aims to increase economic activities.
Through the industrial policy, the state tries to accelerate the adaptation of the industry to structural changes, to promote innovation, research and technological development.