26 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ტრადიციულად აღინიშნა ენების ევროპული დღე.
დუბაიში საქართველოს ბიზნეს საბჭოს ვიცე-თავმჯდომარე CU-ის ვიცე-პრეზიდენტია
დუბაის სავაჭრო პალატამ, დუბაის პალატების ქოლგის ქვეშ მოქმედი სამი პალატიდან ერთ-ერთმა, ოფიციალურად დააანონსა საქართველოს ბიზნეს საბჭოს (Georgian Business Council) შექმნა, რომლის დამფუძნებლებიც არიან ის ქართველები, რომლებსაც აქვთ გარკვეული ბიზნეს საქმიანობა არაბთა გაერთიანებულ საემიროებში.
ესპანეთის დელეგაცია კავკასიის უნივერსიტეტში
26 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტს ესპანეთის საქმეთა დროებითი რწმუნებული, მარკოს გრანადოს გომესი და სერვანტესის ინსტიტუტის დირექტორი, ფერნანდო ვერა დე რეი ესტუმრნენ.
მინი-ლექციები - შემოდგომის სემესტრი - 2024-2025
2022 წელს, ერასმუს+ ჟან მონეს აქტივობების კონკურსში, გაიმარჯვა კავკასიის უნივერსიტეტის, კერძოდ, კავკასიის სამართლის სკოლის მოდულმა „სამართლის პროგრამების ევროპეიზაცია საქართველოში“ (Jean Monnet Module: 101084764 — EU-LP-GE).
საჯარო ლექცია - "Lighting Design consultancy: the key to successful project"
23 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, პროფესორმა ლორენცო ბრუსკალიონიმ IED Milan-დან ჩაატარა საჯარო ლექცია არქიტექტურის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებისთვის თემაზე -"Lighting Design consultancy: the key to successful project".
CSA-ის სტუდენტების გასვლითი ლექცია ყვარელში - ასკანელის ღვინის ქარხანაში
22 სექტემბერს, არქიტექტურის საბაკალავრო პროგრამის მე-3 კურსელებისთვის საგნის ფარგლებში, ჩატარდა გასვლითი ლექცია კახეთში კერძოდ ყვარელში ასკანელის ღვინის ქარხანაში.
ლაიფციგის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის პროფესორის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
23-27 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტი, ლაიფციგის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის, გერმანია, ბიზნესის ადმინისტრირებისა და ინდუსტრიული ინჟინერიის ფაკულტეტის პროფესორს ეკონომიკისა და რაოდენობრივი მეთოდების დარგში, ბოდო შტურმს მასპინძლობს.
პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn -ის დასკვნითი ღონისძიება - დემო დღე
23 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ორგანიზებით, გაიმართა სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn -ის დასკვნითი ღონისძიება - დემო დღე (მესამე ნაკადი /Batch 3), რომლის ფარგლებშიც პროგრამის მონაწილე სტარტაპებმა წარადგინეს საკუთარი იდეების პრეზენტაცია ინდუსტრიის ექსპერტების, ინვესტორების, პოტენციური პარტნიორების და სტუმრების წინაშე.
ლეილა კარიმის სამეცნიერო ნაშრომი მაღალრეიტინგულ საერთაშორისო ჟურნალში „Frontiers in Psychology“ გამოქვეყნდა
საერთაშორისო რეფერირებად ჟურნალში „Frontiers in Psychology“ გამოქვეყნდა სამეცნიერო სტატია „Psychometric properties of the Child and Adolescent PsychProfiler v5: a measure for screening 14 of the most common DSM-5 disorders“.
საფეხბურთო ჩემპიონატი ‘'ფეფეს თასი 2024“
23 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, რიგით მეშვიდე საფეხბურთო ჩემპიონატი "ფეფეს თასი 2024“ დაიწყო.
კოჩის უნივერსიტეტის პროფესორის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
16-20 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა კოჩის უნივერსიტეტის, თურქეთი (Koc University, Turkey) პროფესორს, პინარ ოზბეკს, Erasmus + აკადემიური მობილობის პროგრამის ფარგლებში უმასპინძლა.
ვორქშოფი - საჯარო მონაცემების ხელმისაწვდომობა კვლევის ერთ-ერთი მეთოდი
19 სექტემბერს, მიმდინარე პროექტის - საჯარო მმართველობის პროგრამების გაძლიერება კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლაში ფარგლებში, გაიმართა ვორქშოფი “საჯარო მონაცემების ხელმისაწვდომობა, როგორც კვლევის ერთ-ერთი მეთოდი”.
კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაცია EAIE-ს კონფერენციაზე
კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაცია, უნივერსიტეტის პრეზიდენტის, კახა შენგელიას ხელმძღვანელობით, ქალაქ ტულუზაში, საფრანგეთი, EAIE-ეს (European Assosciation for International Education) ყოველწლიურ საუნივერსიტეტო გამოფენაზე იმყოფება.
პროექტის - მდგრადი განვითარების მიზნების (SDG) შესახებ ცნობადობის ამაღლება და აპლიკაცია პროფესიულ განათლებაში დასკვნითი კონფერენცია
12-13 სექტემბერს კავკასიის უნივერსიტეტისა და ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიის საერთო პროექტის - მდგრადი განვითარების მიზნების (SDG) შესახებ ცნობადობის ამაღლება და აპლიკაცია პროფესიულ განათლებაში დასკვნითი კონფერენცია გაიმართა. პროექტი განხორციელდა პროფესიული უნარების სააგენტოს მხარდაჭერით.
ლევან ბერძენიშვილის საჯარო ლექცია - ,,თანასწორობა ანტიკურ რეალობაში’’
კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში, ლევან ბერძენიშვილის საჯარო ლექცია გაიმართა თემაზე - ,,თანასწორობა ანტიკურ რეალობაში’’.
წიგნის თარგმნის პროგრამა 2024-ის საწყისი შეხვედრა გაიმართა
13 სექტემბერს, წიგნის თარგმნის პროგრამა 2024-ის ფარგლებში გამარჯვებული პროექტის - “ადამიანები და რეალობა - სწრაფი და ინფორმირებული გადაწყვეტილების მიღება ექსპერიმენტების საშუალებით” საწყისი (kick-off) შეხვედრა გაიმართა.
ბიზნესის ადმინისტრირების ერთობლივი 3 წლიანი პროგრამის სტუდენტები რენში (საფრანგეთში) იმყოფებიან
CU-ის და რენის ბიზნესის სკოლის ერთობლივი 3 წლიანი ბიზნესის ადმინისტრირების საბაკალავრო პროგრამის პირველი მიღების სტუდენტები უკვე რენში, საფრანგეთში, იმყოფებიან, სადაც ისინიც სწავლის ბოლო წელს გაატარებენ.
CU-სა და Sciences Po ტულუზას შორის ურთიერთთანამშრომლობის შეთანხმების ხელმოწერის ცერემონია
16 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტსა და Sciences Po ტულუზას, საფრანგეთი, შორის ურთიერთთანამშრომლობის შეთანხმების ხელმოწერის საზეიმო ცერემონია გაიმართა.
პანელური დისკუსია - „მედია და ჟურნალისტიკა დეზინფორმაციის წინააღმდეგ და კიბერსაფრთხეები საზოგადოებისთვის“
კავკასიის მედიის სკოლის დეკანმა, ნინო ჟიჟილაშვილმა კარპაჩის 33-ე ეკონომიკურ ფორუმში მიიღო მონაწილეობა. პანელური დისკუსიის თემა იყო „მედია და ჟურნალისტიკა დეზინფორმაციის წინააღმდეგ და კიბერსაფრთხეები საზოგადოებისთვის“.