სამგზის ემის მფლობელი ამერიკელი ჟურნალისტი ემილი დრუ, კავკასიის მედიის სკოლის სტუდენტებს შეხვდა და მედიის თანამედროვე გამოწვევებზე ესაუბრა.
ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელის მოადგილის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
9 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტსა და ირაკლი წერეთლის სახელობის ნატოს კვლევით ცენტრს ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელის მოადგილე ტონი ბრუმველი ესტუმრა.
კავკასიის უნივერსიტეტის კვლევის შედეგების პრეზენტაცია საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციაზე
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულ არქივში, 10 ოქტომბერს გაიმართა IX საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია "არქივთმცოდნეობა, წყაროთმცოდნეობა, ტენდენციები და გამოწვევები". სამდღიან კონფერენციაში 200-მდე ქართველი და უცხოელი მეცნიერი და მკვლევარი მონაწილეობს.
CUnicorn - ის დემო დღის გამარჯვებული სტარტაპი BioNova
კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ბენეფიციარი და პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn - ის (Batch 3) დემო დღის გამარჯვებული სტარტაპი BioNova, საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს 25 000 ლარიანი რეგიონალური (შიდა ქართლი) საგრანტო კონკურსის გამარჯვებულია.
ბრნოს ტექნოლოგიების უნივერსიტეტის წარმომადგენლის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
9 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა ბრნოს ტექნოლოგიების უნივერსიტეტის, ჩეხეთი, არქიტექტურის ფაკულტეტის ვიცე-დეკანს საგარეო ურთიერთობების მიმართულებით, რადეკ ტომანს უმასპინძლა.
მეოთხე საერთაშორისო კონფერენცია – ეთიკური პრინციპები განათლებაში
2024 წლის, 8 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის აკადემიური წერის ცენტრმა უმასპინძლა მეოთხე საერთაშორისო კონფერენციას თემაზე - ეთიკური პრინციპები განათლებაში.
ფრენბურთის ჩემპიონატი „CU CUP 2024“
5 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის სპორტულ მოედანზე, ფრენბურთის ჩემპიონატი „CU CUP 2024“ დაიწყო, რომელიც 4 დღის განმავლობაში მიმდინარეობდა. ჩემპიონატი გახსნა და მონაწილეებს სიტყვით მიესალმა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია.
CSG-ის დეკანი მე-6 ტრანსილვანიურ საერთაშორისო კონფერენციაზე, რუმინეთში
3-5 ოქტომბერს, კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანმა, პროფესორმა ეკა აკობიამ მონაწილეობა მიიღო საჯარო მმართველობის (TICPA) მე-6 ტრანსილვანიურ საერთაშორისო კონფერენციაში, რომელიც ორგანიზებული იყო ბაბეშ-ბოლიაის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვისა და მენეჯმენტის დეპარტამენტის მიერ (კლუჟ ნაპოკა, რუმინეთი).
Erasmus +-ის პროექტის Enricher-Hubs ფარგლებში ტრენინგების პირველი სერია დაიწყო
მიმდინარე წლის 1-4 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის სკოლის დეკანი - დიკო კოპალეიშვილი, პროფესორი გიორგი ბრეგაძე, ასისტენტ-პროფესორი ნატო რობიტაშვილი და ასისტენტ-პროფესორი ნინო თიგიშვილი იმყოფებოდნენ ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელმჭიფო უნივერსიტეტში და ერასმუს+ის პროექტის, Designing Green Tourism Concepts Through Learning-ის (Enricher Hub) ფარგლებში, ესწრებოდნენ ტრენინგების პირველ ციკლს.
საუნივერსიტეტო კონკურსის UNI4VERSE - ის საინფორმაციო შეხვედრა
CU-ში გაიმართა საქართველოს ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების სააგენტოს მიერ ორგანიზებული საუნივერსიტეტო კონკურსის- UNI4VERSE - ის საინფორმაციო შეხვედრა.
ევროკავშირის ელჩის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
7 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა ევროკავშირის ელჩს - ბატონ პაველ ჰერჩინსკის - უმასპინძლა. ვიზიტის ფარგლებში, შეხვედრა გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებთან, ადმინისტრაციულ და აკადემიურ თანამშრომლებთან.
ზურაბ ტყეშელაშვილის ვორკშოპი ორთოპედიაზე
2 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლას ესტუმრნენ ექიმი-რეზიდენტი, ორთოპედ-ტრავმატოლოგი, ზურაბ ტყეშელაშვილი და ზოგადი ქირურგიის უმცროსი ექიმი, ალექსანდრე ლაღიძე.
კავკასიის უნივერსიტეტის პროექტი შოთა რუსთაველის ფონდის გამარჯვებულია
მოხარულები ვართ გაცნობოთ, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი, სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციასთან და კიბერ უსაფრთხოების ცენტრთან ერთად შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მეცნიერების პოპულარიზაციისთვის მიზნობრივი საგრანტო კონკურსის გამარჯვებულია.
კავკასიის უნივერსიტეტის IX წლიური საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია "მეცნიერება - მდგრადი განვითარებისთვის 2024"
3-4 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, IX წლიური საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია "მეცნიერება მდგრადი განვითარებისთვის 2024" გაიმართა, რომელიც განხორციელდა გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის მხარდაჭერით და თემატურად უკავშირდებოდა მდგრადი განვითარების მიზნებს, ასევე თანამედროვე მსოფლიოს წინაშე მდგარ გამოწვევებს, რომელიც საკითხების მრავალფეროვნებიდან და აქტუალურობიდან გამომდინარე გლობალური დღის წესრიგია.
სამხედრო გაწვევისა და რეკრუტირების ეროვნული სააგენტოს შეხვედრა CU-ის სტუდენტებთან
სსიპ-სამხედრო გაწვევისა და რეკრუტირების ეროვნული სააგენტოს რეკრუტირებისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის უფროსი პოლკოვნიკი ბეჟან კიკნაველიძე კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდა.
კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაციის ვიზიტი რენის ბიზნესის სკოლაში
კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაცია, სტრატეგიულ პარტნიორს, რენის ბიზნესის სკოლას (საფრანგეთი) ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში კიდევ ერთხელ ეწვია.
საფეხბურთო ჩემპიონატი ფეფეს თასი 2024-ის ფინალი
2 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის სპორტულ მოედანზე, საფეხბურთო ჩემპიონატი ფეფეს თასი 2024-ის ფინალი გაიმართა.
კავკასიის უნივერსიტეტის ჟან მონეს წამყვანი ცენტრის ტრენინგი ქუთაისში
26-28 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ჟან მონეს წამყვანმა ცენტრმა ევროკავშირის კანონმდებლობის ტრანსპოზიციისთვის (EUPOLTRANS) ქუთაისში ჩაატარა მორიგი ინტენსიური, მაღალი დონის ტრენინგ კურსი, “ევროკავშირის კანონმდებლობის ტრანსპოზიცია საქართველოში“.
შეხვედრა ევროპის იურისტ სტუდენტთა ასოციაცია თბილისის (ELSA Tbilisi) - ის წარმომადგენლებთან
28 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, სამართლის სკოლის სტუდენტებისთვის გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა ევროპის იურისტ სტუდენტთა ასოციაცია თბილისის (ELSA Tbilisi) - ის წარმომადგენლებთან.
შეხვედრა CU-ის სტუდენტურ კლუბებთან
სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების სამსახურის შეხვდა კავკასიის უნივერსიტეტის არსებული და ახლად შექმნილი სტუდენტური კლუბების წარმომადგენლებს.