28 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა კავკასიის ეკონომიკის სკოლის მე-6 სტუდენტური სასკოლო სამეცნიერო კონფერენცია.
32-ე NISPAcee-ის ყოველწლიური საერთაშორისო კონფერენცია - „საჯარო ადმინისტრირება პოსტ-კონფლიქტურ რეკონსტრუქციაში“ დასრულდა
კავკასიის უნივერსიტეტში NISPAcee-ის 2024 წლის 32-ე ყოველწლიური საერთაშორისო პროფესიული კონფერენცია - „საჯარო ადმინისტრირება პოსტ-კონფლიქტურ რეკონსტრუქციაში“ - დასრულდა.
კავკასიის უნივერსიტეტში NISPAcee-ის 2024 წლის ყოველწლიური საერთაშორისო კონფერენცია - „საჯარო ადმინისტრირება პოსტ-კონფლიქტურ რეკონსტრუქციაში“ დაიწყო
კავკასიის უნივერსიტეტში NISPAcee-ის 2024 წლის 32-ე ყოველწლიური საერთაშორისო პროფესიული კონფერენცია - „საჯარო ადმინისტრირება პოსტ-კონფლიქტურ რეკონსტრუქციაში“ - დაიწყო.
ესპანეთის საელჩოსა და სერვანტესის ინსტიტუტის წარმომადგენლების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
20 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტს ესპანეთის საქმეთა დროებითი რწმუნებული, მარკოს გრანადოს გომესი და სერვანტესის ინსტიტუტის სასწავლო დარგის ხელმძღვანელი, ლუის როხერ როდრიგეზ პანიაგუა ესტუმრნენ.
კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაციის ვიზიტი ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტში, აშშ
12-18 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის და სამცხე-ჯავახეთის უნივერსიტეტის დელეგაცია სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტში, აშშ. ვიზიტი გაიმართა კონკურენტული ინოვაციის ფონდის, CIF-ის მიერ დაფინანსებული პროექტის „სამეწარმეო განათლება, გზა ინოვაციის, თანასწორობისა და ხარისხისკენ“ ფარგლებში.
არქიტექტურისა და დიზაინის სკოლის შიდა სასკოლო კონფერენცია
2024 წლის, 20 მაისს ჩატარებულ არქიტექტურისა და დიზაინის სკოლის კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღო 5 სტუდენტმა.
კავკასიის უნივერსიტეტის ლათინო - ამერიკული ცეკვების კლუბი ,,სტუდფესტ 2024’’- ის ჩემპიონატზე
კავკასიის უნივერსიტეტის ლათინო-ამერიკული ცეკვების კლუბმა „სტუდფესტი 2024“- ის ფარგლებში გამართულ თანამედროვე ცეკვების კონკურსში მიიღო მონაწილეობა, სადაც წარმატებით იასპარეზა და მესამე ადგილი დაიკვა.
ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn - ის მესამე ნაკადის მონაწილე გუნდები
სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა მიზნად ისახავს ტექნოლოგიური სტარტაპების განვითარების ხელშეწყობას უნივერსიტეტში. პროგრამა ეფუძნება საერთაშორისო გამოცდილებას და პასუხობს სტარტაპ ეკოსისტემის თანამედროვე გამოწვევებს.
CU-ის საერთაშორისო კვირეულის პროგრამა 2024
7-11 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტმა, საერთაშორისო კვირეულის პროგრამას (International Staff Week Program) უმასპინძლა. პროგრამაში მონაწილეობა მიიღო 20-ზე მეტმა აკადემიურმა და ადმინისტრაციულმა პერსონალმა ევროპის 15-მდე პარტნიორი უნივერსიტეტიდან.
ფოტოკონკურსი აბიტურიენტებისთვის „ჩემი თვალით დანახული ევროპა საქართველოში“
9 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში აბიტურიენტებისთვის, რომლებიც დაინტერესებულნი იყვნენ ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლაში, ევროპისმცოდნეობის საბაკალავრო პროგრამით, ევროპის დღეების ფარგლებში, ფოტოკონკურსი - „ჩემი თვალით დანახული ევროპა საქართველოში“ - გაიმართა.
საგანმანათლებლო გამოფენა კავკასიის უნივერსიტეტში
კავკასიის უნივერსიტეტში, პარტნიორი უნივერსიტეტების მონაწილეობით საერთაშორისო კვირეული მიმდინარეობს.
CSH-ის აფილირებული პროფესორის სამეცნიერო მონოგრაფია რიტორიკის შესახებ
წიგნის ავტორიტეტულმა საერთაშორისო აკადემიურმა გამომცემლობამ - Peter Lang ესპანურ ენაზე გამოსცა კავკასიის უნივერსიტეტის აფილირებული პროფესორის ვლადიმერ ლუარსაბიშვილის სამეცნიერო მონოგრაფია რიტორიკის შესახებ - Retórica cultural: metáfora, contexto, traducción - Las voces de Rubén Darío, Miguel de Unamuno, Gabriel Aresti, Kirmen Uribe y Harkaitz Cano.
საჯარო ლექცია - „პაპილომა ვირუსი და პაპილომა ვირუსის ვაქცინაცია როგორც ბიჭებში, ასევე გოგონებში“
7 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა საჯარო ლექცია თემაზე „პაპილომა ვირუსი და პაპილომა ვირუსის ვაქცინაცია როგორც ბიჭებში, ასევე გოგონებში“.
პროგრამა “მომავლის მასწავლებლების” სასწავლო ტური აშშ-ში
დასრულდა პროგრამის ,,მომავლის მასწავლებლების’’ ფარგლებში დაგეგმილი სასწავლო ვიზიტი აშშ-ში.
საერთაშორისო კვირეულის ოფიციალური გახსნა
7 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში საერთაშორისო კვირეულის ოფიციალური გახსნის ღონისძიება გაიმართა.
Jean Monnet Project DataSecSchool-ის ფარგლებში სტუდენტთა სეზონური სკოლის მეორე სესია ჩატარდა
პროექტი ხორციელდება EU_ს თანადაფინანსებით და ქართველი მსმენელებისთვის არის სრულიად უფასო. სასწავლო პროცესი მიმდინარეობს კავკასიის უნივერსიტეტის ტექნოლოგიების სკოლის ბაზაზე.
ლეილა კარიმის სამეცნიერო ნაშრომი მაღალრეიტინგულ საერთაშორისო ჟურნალში „Cell Transplantation“ გამოქვეყნდა
საერთაშორისო რეფერირებად ჟურნალში „Cell Transplantation“ გამოქვეყნდა სამეცნიერო სტატია „Overcoming Methodological Challenges for Advancing Stem Cell Therapies in Parkinson’s Disease“.
შჩეჩინის უნივერსიტეტის პროფესორების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
22-26 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა შჩეჩინის უნივერსიტეტის, პოლონეთი (University of Szczecin, Poland) პროფესორებს, Erasmus + აკადემიური მობილობის პროგრამის ფარგლებში უმასპინძლა.
„მდგრადი განვითარების მიზნების (SDG) ინოვაციის აქსელერაციის პროგრამა ახალგაზრდა პროფესიონალებისთვის“ მეორე ბანაკი
CU-ში ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის და გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის თანამშრომლობის ფარგლებში „მდგრადი განვითარების მიზნების (SDG) ინოვაციის აქსელერაციის პროგრამა ახალგაზრდა პროფესიონალებისთვის“ მეორე ბანაკი გაიმართა.
მეორე საერთაშორისო შეხვედრა ქალაქ ამსტერდამში კვლევის ეთიკის პროექტის ფარგლებში
9-11 აპრილს, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის - „კვლევის კეთილსინდისიერება და ეთიკა ქართულ უნივერსიტეტებში“ მეორე საერთაშორისო შეხვედრა გაიმართა ქალაქ ამსტერდამში, რომელსაც ამსტერდამის თავისუფალმა უნივერსიტეტმა უმასპინძლა.