საერთაშორისო კონფერენცია “ორი იბერია - ევროპის ორი კარიბჭე”
13 ივნისს კავკასიის უნივერსიტეტმა “ორი იბერია - ევროპის ორი კარიბჭე” საერთაშორისო კონფერენციას უმასპინძლა. სამეცნიერო ფორუმი 12 ივნისს გაიხსნა ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში. საქართველოს ორ უნივერსიტეტთან ერთად კონფერენციის ორგანიზატორია მადრიდის კომპულტენსეს უნივერსიტეტი.
იოჰანესბურგის უნივერსიტეტის დელეგაციის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
იოჰანესბურგის უნივერსიტეტის (სამხრეთ აფრიკის რესპუბლიკა) დელეგაცია, პროფესორების კოსტა გეორღიუს და დიონ ჰელდენჰაისის შემადგენლობით (ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტი, პოლიტიკისა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტი), სამუშაო ვიზიტით ეწვივნენ კავკასიის უნივერსიტეტს.
CU-ის საფეხბურთო გუნდი „სტუდფესტი 2024“- ის სტუდენტურ ფესტივალზე
კავკასიის უნივერსიტეტის საფეხბურთო გუნდმა „სტუდფესტი 2024“- ის ფარგლებში, გამართულ მინი ფეხბურთის ტურნირზე მიიღო მონაწილეობა, სადაც წარმატებით იასპარეზა და მესამე ადგილი დაიკავა.
ხელოვან გოჩა გაიოს შათირიშვილის საჩუქარი CU-ის პრეზიდენტს
კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზიაში „ლიბრარეა“, წარმოშობით ქართველმა არგენტინელმა ხელოვანმა გოჩა გაიოსი (შათირიშვილმა) თავისი 2 ნამუშევარი საჩუქრად გადასცა კავკასიის უნივერსიტეტსა და მის პრეზიდენტს.
Students Summer Festival
კავკასიის უნივერსიტეტის სამაგიდო თამაშების კლუბმა „Students Summer Festival”-ის კონკურსში მიიღო მონაწილეობა, სადაც პირველი საპრიზო ადგილი მოიპოვა.
თენგიზ ვერულავას სტატია საერთაშორისო ჟურნალში „Asia Pacific Journal of Health Management“ გამოქვეყნდა
იმპაქტ-ფაქტორიან საერთაშორისო რეფერირებად ჟურნალში „Asia Pacific Journal of Health Management“ გამოქვეყნდა კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორის თენგიზ ვერულავას სტატია “Strategic Management and Planning for Health Care Organizations in Georgia”.
განათლების სკოლის სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია
8 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა განათლების სკოლის რიგით მესამე სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია. კონფერენციის მიზანია სტუდენტთა კვლევითი პოტენციალის გაზრდა და განათლების სფეროს აქტუალურ საკითხებთან დაკავშირებით სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის ხელშეწყობა.
სამართლის სკოლის პროფესორის ირინე ხერხეულიძის სამეცნიერო სტატია ჟურნალ “TalTech Journal of European Studies”-ში გამოქვეყნდა
ტალინის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტის საერთაშორისო რეფერირებად იმპაქტფაქტორის მქონე სამეცნიერო ჟურნალში “TalTech Journal of European Studies” გამოქვეყნდა კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის პროფესორის ირინე ხერხეულიძის სამეცნიერო სტატია: „Sexual Violence: Comparative Overview of German and Georgian Legal Perspectives “.
საჯარო ლექცია თემაზე - "წარუმატებლობის შიში"
კავკასიის უნივერსიტეტის კარიერული განვითარების და დასაქმების ხელშეწყობის სამსახურის და ფინანსური საკონსულტაციო კომპანია AFinwise-ის ინიციატივით, 7 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა საჯარო ლექცია თემაზე - "წარუმატებლობის შიში".
სამართლის სკოლის სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია
8 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა სამართლის სკოლის რიგით XIX სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია თემაზე - სამართლის გამოწვევები-21-ე საუკუნეში.
გურანდა ჭელიძისა და ეკა ქარდავას სტატია ჟურნალ - “TalTech Journal of European Studies” გამოქვეყნდა
გურანდა ჭელიძისა და ეკა ქარდავას სტატია ტალინის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტის საერთაშორისო რეფერირებად იმპაქტფაქტორის მქონე სამეცნიერო ჟურნალში “TalTech Journal of European Studies” გამოქვეყნდა.