29 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში, საჯარო ლექცია გაიმართა თემაზე "ნაფიც მსაჯულთა სასამართლოს პრაქტიკული გამოწვევები ქართულ და ამერიკულ სამართალში".
ღონისძიება გახსნა და დამსწრე აუდიტორიას სიტყვით მიესალმა სოფიო შენგელია - კავკასიის სამართლის სკოლის დეკანი.
საჯარო ლექციას უძღვებოდნენ: დოქტორი - პატრიცია ვილდერმუტი,უფროსი მრჩეველი მართლმსაჯულების საკითხებში, სახელმწიფო ანტინარკოტიკულ და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიუროში, ამერიკის საელჩოდან და ლევან დარბაიძე - გორის რაიონული სასამართლოს მოსამართლე, კავკასიის უნივერსიტეტის და აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტის პროფესორი, სამართლის დოქტორი.
შეხვედრა ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა, ლექციის ბოლოს დამსწრე აუდიტორიას საშუალება ჰქონდა, რომ მათთვის საინტერესო კითხვები დაესვათ და მიეღოთ ამომწურავი პასუხები მომხსენებლებისგან.

Public lecture on the topic - "Practical challenges of the jury trial in Georgian and American law"
On March 29, at Caucasus University, a public lecture was held on the topic "Practical Challenges of the Jury Trial in Georgian and American law".
Sofia Shengelia - Dean of the Caucasus School of Law opened the event and welcomed the audience with a speech.
The public lecture was led by: Levan Darbaidze - judge of Gori district court, professor of Caucasus University and East European University, doctor of law and Dr. Patricia Wildermuth - Senior Judicial Advisor, Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs, US Embassy.
The meeting was held in an interactive mode, at the end of the lecture the audience had the opportunity to ask interesting questions and receive comprehensive answers from the speakers.