CU-ის პრეზიდენტის კახა შენგელიას და დოქტორ ფრედ კასირიეს წიგნის პრეზენტაცია
15 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა CU-ის პრეზიდენტის, კახა შენგელიას და მენეჯმენტის მკვლევრის, პროექტების დირექტორის ასისტენტის, დოქტორ ფრედ კასირიეს ახალი ერთობლივი წიგნის: უმაღლესი განათლების მნიშვნელობის როლის გაძლიერება - ბაზრის პრინციპების მოდელის დანერგვა - პრეზენტაცია.
ღონისძიება გახსნა და დამსწრე საზოგადეობას სიტყვით მიესალმა უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, პრეზენტაციას კი წარუძღვა დოქტორი ფრედ კასირიე.
პუბლიკაცია წარმოადგენს, კახა შენგელიას მრავალწლიანი საერთაშორისო გამოცდილების, გლობალური მოღვაწეობისა და არაერთ ქვეყანაში მოგზაურობის საფუძველზე, უმაღლესი განათლების ახლებურ ხედვას, რომლის თანახმადაც განათლებამ უნდა შექმნას ღირებულება, იყოს გამორჩეული და გარდაქმნას საზოგადოება. „სუპერმარკეტის მოდელს“ საფუძვლად უდევს ბატონი კახა შენგელიას ხანგრძლივი ინტერესი რეფორმების, მმართველობისა და საერთაშორისო თანამშრომლობის მიმართ.
წიგნს განსკუთრებულ მნიშვნელობას სძენს, დოქტორ კასირიეს რეალისტური ხედვები და პრაქტიკაზე დაფუძნებული მოსაზრებები, რაც აღნიშნულ მოდელს სხვადასხვა ტიპის ინსტიტუციისა და სტუდენტისთვის გაცილებით რელევანტურად აქცევს.

Caucasus University hosted the presentation of a new book - Making Higher Education Count: Embracing the Supermarket Model - by Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University, and Dr. Fred Kasirye, management researcher and Assistant Project Director.
The event was opened by the President of Caucasus University, Kakha Shengelia, who welcomed the audience with opening remarks, while the presentation was led by Fred Kasirye.
The book, Making Higher Education Count: Embracing the Supermarket Model, offers a fresh perspective on higher education, shaped by Dr. Shengelia’s many years of international experience, global engagement, and extensive travel across different countries. At its core is the belief that education should create value, stand out through excellence, and contribute to the transformation of society. The “supermarket model” reflects Dr. Shengelia’s long-standing interest in reform, governance, and international cooperation.
The publication is further enriched by Dr. Kasirye’s realistic insights and practice-based reflections, which make the model more relevant and applicable to different types of institutions and students.