კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუამ, და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორმა, ქეთევან კარბაიამ, მონაწილეობა მიიღეს რენის უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ ფრანგულ-ქართული კვირეულში.
კვირეულის მიზანს წარმოადგენდა ქართულ და ფრანგულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის არსებული თანამშრომლობების გაღრმავება და ახალი ერთობლივი შესაძლებლობების შექმნა.
პროგრამის ფარგლებში, გაიმართა სამუშაო შეხვედრები და ვიზიტები ფრანგულ-ქართული კონსორციუმის წევრებთან, მათ შორის INSA Rennes-სა და EHESP-ში, რაც ქმნიდა აკადემიურ და სამეცნიერო მიმართულებით გამოცდილებისა და ცოდნის გაზიარების შესაძლებლობას.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი ერთადერთი კერძო უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებაა, რომელიც ქართულ-ფრანგული უნივერსიტეტების კონსორციუმის წევრია. აღნიშნული პარტნიორობის ფარგლებში უნივერსიტეტი გეგმავს არაერთი სტრატეგიული მნიშვნელობის პროგრამის ინიცირებას.
რენში ვიზიტის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები ასევე ესტუმრნენ უნივერსიტეტის სტრატეგიულ პარტნიორს - რენის ბიზნესის სკოლას, რომელთან ერთადაც კავკასიის უნივერსიტეტი ახორციელებს სამწლიან ერთობლივ საბაკალავრო პროგრამას ბიზნესის ადმინისტრირების მიმართულებით. ამასთანავე, მხარეები აქტიურად თანამშრომლობენ ერაზმუსის პროგრამის ფარგლებში, როგორც სტუდენტთა, ასევე აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის გაცვლის მიმართულებით.
კავკასიის უნივერსიტეტი განაგრძობს ინტერნაციონალიზაციის პროცესის მხარდაჭერას და აქტიურად მუშაობს ახალ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან თანამშრომლობის გაღრმავებაზე.

Visit of Caucasus University Representatives to Rennes
The Vice President for Internationalization of Caucasus University, Irena Melua, and the Director of the International Relations Department, Ketevan Karbaia, participated in the Franco-Georgian Week organized by the University of Rennes. The aim of the event was to strengthen existing collaborations between Georgian and French higher education institutions and to create new joint opportunities.
Within the framework of the program, working meetings and visits were held with members of the Franco-Georgian consortium, including INSA Rennes and EHESP, which provided valuable opportunities for the exchange of knowledge and experience in academic and scientific fields.
It is noteworthy that Caucasus University is the only private higher education institution that is a member of the Franco-Georgian University Consortium. Within the framework of this partnership, the university plans to initiate several strategically important programs.
As part of the visit to Rennes, the representatives of Caucasus University also visited the university’s strategic partner, Rennes School of Business. Together, the two institutions implement a three-year joint undergraduate program in Business Administration. In addition, they actively cooperate within the Erasmus+ program in the areas of student as well as academic and administrative staff exchange.
Caucasus University continues to support the process of internationalization and actively works on deepening cooperation with new higher education institutions.