10 თებერვალს, გაიმართა სახელმწიფო მართვის სკოლის საერთაშორისო ურთიერთობების სადოქტორო პროგრამის დოქტორანტის, ბესიკ ჯაჯანიძის სადისერტაციო ნაშრომის - ,,სტრატეგიული პარტნიორობიდან კრიზისამდე: ნატო-ს სამხრეთის ფლაგმანის, თურქეთისა და ამერიკის შეერთებული შტატების თანამშრომლობის მაგალითზე“ საჯარო დაცვა.
ტურიზმის სკოლის დეკანის ვიზიტი ფულდას გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში
მიმდინარე წლის იანვარში, ტურიზმის სკოლის დეკანი, დოქტორი დიკო კოპალეიშვილი, იმყოფებოდა გერმანიაში ფულდას გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში, International Winter University 2025-ის პროგრამის ფარგლებში, რომელიც ყოველწლიურად ტარდება გერმანიაში ქალაქ ფულდაში.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი სამედიცინო ცენტრ „დიომედთან“
კავკასიის უნივერსიტეტსა და სამედიცინო ცენტრ „დიომედს“ შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. დოკუმენტს ხელი კავკასიის უნივერსიტეტს პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ და სამედიცინო ცენტრ დიომედის გენერალურმა დირექტორმა ნინო დოხნაძემ მოაწერეს.
კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტის სამუშაო ვიზიტი ლილის კათოლიკურ უნივერსიტეტში, საფრანგეთი
კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი, 27 იანვრის კვირაში, სამუშაო ვიზიტით ეწვია პარტნიორ უნივერსიტეტს – ლილის კათოლიკურ უნივერსიტეტს.
CSG-ის საერთაშორისო ურთიერთოებების სადოქტორო პროგრამის დოქტორანტის, მარიამ ტარასაშვილის სადოქტორო ნაშრომის დაცვა
7 თებერვალს, გაიმართა სახელმწიფო მართვის სკოლის საერთაშორისო ურთიერთობების სადოქტორო პროგრამის დოქტორანტის, მარიამ ტარასაშვილის სადისერტაციო ნაშრომის - ,,მიმღები ქვეყნის გავლენა დონორი ქვეყნის დემოკრატიის ხელშეწყობის სტრატეგიის განვითარებაზე: ამერიკის შეერთებული შტატებისა და უკრაინის მაგალითი“ საჯარო დაცვა.
CSB-ის სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა
31 იანვარს, კავკასიის ბიზნესის სკოლის ჯანდაცვის მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტების სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა გაიმართა.
კავკასიის უნივერსიტეტის კონრტიბუცია EFMD-ის საერთაშორისო პარტნიორობის შესახებ
კავკასიის უნივერსიტეტის სტრატეგიული განვითარების დეპარტამენტისა და საერთაშორისო აკრედიტაციის ოფისის ხელმძღვანელმა, ირმა გრძელიძემ, გამორჩეული კონტრიბუცია განახორციელა EFMD-ის საერთაშორისო პარტნიორობისადმი მიძღვნილ კრებულში.
პროექტის - „ქალთა გაძლიერება კიბერუსაფრთხოებაში ევროკავშირის გამოცდილების საშუალებით“ მეორე სესია დაიწყო
წარმატებით დაიწყო ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული, კავკასიის უნივერსიტეტისა და სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციის პროექტის „ქალთა გაძლიერება კიბერუსაფრთხოებაში ევროკავშირის გამოცდილების საშუალებით“ მეორე სესია - რომელიც ხორციელდება ჟან მონეს მოდულის ფარგლებში.
სახელმწიფო მართვის სკოლის საერთაშორისო ურთიერთოებების სადოქტორო პროგრამის დოქტორანტის, ლაშა კაკაშვილის სადოქტორო ნაშრომის დაცვა
3 თებერვალს, გაიმართა სახელმწიფო მართვის სკოლის საერთაშორისო ურთიერთობების სადოქტორო პროგრამის დოქტორანტის, ლაშა კაკაშვილის სადისერტაციო ნაშრომის - ,,საპარლამენტო ოპოზიციური პარტიების გავლენა საგარეო პოლიტიკაზე ჰიბრიდულ რეჟიმებში, საქართველოს მაგალითზე, 2012-2021 წწ.“ საჯარო დაცვა.
Old Dominion University-ის პროფესორის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
31 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტს ეწვია, Old Dominion University-ის მეწარმეობის ცენტრის პროგრამის მენეჯერი, პროფესორი შერონ სკანელი.
AUF-ის ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის რეგიონული დირექტორის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ ფრანკოფონიის საუნივერსიტეტო სააგენტოს (AUF) ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის რეგიონული დირექტორს ლორ კასტენს (Laure Castin) უმასპინძლა.
სკოლა მოძღვარის მე-3 კლასის მოსწავლეები CU-ში
28-29 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტს დამოუკიდებელი სკოლა მოძღვარის მე-3 კლასის მოსწავლეები ესტუმრნენ.
მწუხარების წერილი - პროფესორი ნუგზარ სხირტლაძე
კავკასიის უნივერსიტეტი ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს CU-ის თანადამფუძნებლისა და სასწავლო დარგში ვიცე-პრეზიდენტის, დამსახურებული პროფესორისა და მათემატიკის კათედრის ხელმძღვანელის, ღირსების ორდენის კავალერის, ნუგზარ სხირტლაძის გარდაცვალების გამო.
CTS-ის პროფესორებისი ვიზიტი კომრატის სახელმწიფო უნივერსიტეტში (მოლდოვა)
მიმდინარე წლის 20-24 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის სკოლის პროფესორი გიორგი ბრეგაძე, აფილირებული პროფესორი ნატო რობიტაშვილი და ასისტენტ-პროფესორი ნინო თიგიშვილი იმყოფებოდნენ კომრატის სახელმწიფო უნივერსიტეტში (გაგაუზია, მოლდოვა) და ერასმუს+ის პროექტის, Designing Green Tourism Concepts Through Learning-ის (Enricher Hub) ფარგლებში, ესწრებოდნენ ტრენინგების მესამე ციკლს.
რაჯასტანის ნიმსის უნივერსიტეტმა კახა შენგელიას საპატიო დოქტორის წოდება მიანიჭა
25-28 იანვარს, ინდოეთში, ქ. ჯაიპურში, საპატიო მიწვევით იმყოფებოდა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია.
CMS-ის კურსდამთავრებულებმა FMGE-ის გამოცდა წარმატებით ჩააბარეს
კავკასიის უნივერსიტეტის დიპლომირებული მედიკოსის ერთსაფეხურიანი ინგლისურენოვანი პროგრამის კურსდამთავრებულებმა წარმატებით ჩააბარეს ინდოეთის სამედიცინო საკვალიფიკაციო გამოცდა (FMGE).
დემოკრატიული ტექნოლოგიების ჰაკათონში Axel-ის რჩეული CSB-ის გუნდი გახდა
ჰაკათონის ფარგლებში, Axel-ის რჩეული გუნდი გახდა #შენცგეხება, რომელიც დაკომპლექტებული იყო კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნეს სკოლის სტუდენტებით: ნინი აფციაური, მარიამ მაღრაძე, ნინი ნაცვლიშვილი, ლაშა ცუხიშვილი.
დემოკრატიული ტექნოლოგიების ჰაკათონი კავკასიის უნივერსიტეტში
17, 18 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტში, Startup Büro-ს, UNDER 30 • Forbes Georgia-ს, Axel-ისა და Impact Hub Tbilisi-ის ორგანიზებით დემოკრატიული ტექნოლოგიების ჰაკათონი გაიმართა.
„სკოლა სადუნის“ მოსწავლეების ვიზიტი CU-ში
20 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტს სკოლა სადუნის მე-9, 10, 11, 12 კლასის მოსწავლეები და სკოლის წარმომადგენელი, ნინო ცინცაძე, ესტუმრნენ.
კავკასიის უნივერსიტეტში წიგნის - ევროკავშირის პოლიტიკა პრეზენტაცია გაიმართა
17 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტში წიგნის თარგმნის პროგრამა 2023-ის ფარგლებში დაფინანსებული წიგნის - ევროკავშირის პოლიტიკა პრეზენტაცია გაიმართა.